Pracowity październik badmintonistów

Październik okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla badmintonistów klubów  UKS Baranowo i UKS Orkan Przeźmierowo. Pierwsze zawody odbyły się w Solcu Kujawskim gdzie zorganizowano Ogólnopolski turniej w kategoriach młodzik młodszy i junior młodszy. W kategori juniora młodszego nasza zawodniczka Joanna Rybak zajęła 1 miejsce w grze pojedyńczej kobiet. W tej samej kategorii Aleksandra Sękowska zajęła 2 miejsce gdzie  po bratobójczej walce musiała uznać wyższość starszej koleżanki z klubu. Piotr Sadalski w grze pojedyńczej mężczyzn zajął 3 miejsce.W grze mieszanej nasza para  w składzie Joanna Rybak i Piotr Sadalski  zajęli 1 miejsce podobnie jak w grze podwójnej, w której tryjumfował duet  Joanna Rybak i Agnieszka Bartosz. Tuż za nimi znalazł się również debel naszych zawodniczek czyli Julia Naskręt i Aleksandra Sękowska.W kategori młodzika młodszego na podium w grze podwójnej stanęły dwie pary klubu z Baranowa, a mianowicie: 3 miejsce zajęli Szymon Kwieciński i Stefan Musielak zaś turniej w tej kategorii wygrali Piotr Nowakowski i Jan Haber. W grze podwójnej kobiet srebro przypadło Zuzannie Marczak i Marii Leciej.

Następnie w dniach od 25 do 28 października trwał turniej Hatzor International 2017 w Izraelu. Na ten turniej udał się jeden z reprezentantów klubu, Mateusz Świerczyński. Rozegrał naprawdę bardzo dobre zawody. Nasz zawodnik, po ciężkich meczach z zawodnikami z Bułgarii, Słowenii i Czech,  ostatecznie zakończył turniej na wysokim, 3 miejscu.

28.10. odbył się również ogólnopolski turniej w Warszawie, w którym wzieło udział  grono naszych zawodników. Nikodem Jaśkowiak grający w trzech grach zajął kolejno: 2 miejsce w grze pojedyńczej mężczyzn, następnie w parze ze Zbyszkiem Skiżewskim wywalczyli srebrny medal, a w grze mieszanej w parze z Olą Sękowską, nie pozostawili złudzeń przeciwnikom i zwyciężyli w turnieju zdobywając złoty medal. Ola zdobyła jeszcze dwa medale, a mianowicie srebro w  grze pojedyńczej i podobnie srebro w grze podwójnej kobiet wraz z z Julią Naskręt. Taki sam krążek zdybyli również Julia Naskręt  ze Zbyszkiem Skiżewskim w grze mieszanej. Wszystkim zawodnikom gratuluję udanych zawodów, a medalistom sukcesów, życząc jednocześnie dalszych pomyślnych występów.