Pałac w Jankowicach. Koniec remontu.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Tarnowo Podgórne Radni uchwali powstanie nowej jednostki budżetowej "Pałac w Jankowicach" oraz jej statutu.

 Remont pałacu wreszcie dobiega końca, zaistniała konieczność ustanowienia gospodarza zespołu pałacowo - parkowego. Pierwotnie planowano, że pałacem będzie zarządzał Gminny Ośrodek Kultury SEZAM, lecz jego statut na to nie pozwala. W pałacu będzie się mieścić Samorządowa Szkoła Muzyczna (80% powierzchni), Centrum Senioralne oraz zaistnieją inne inicjatywy. Dyrektora jednostki powoła Wójt. Najprawdopodobniej będzie to awans urzędniczy. Pani Monika Rutkowska jest z wykształcenia prawnikiem i obecnie pełni funkcję Kierownika Działu Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy. Ma także kompetencje związane ze sztuką oraz tańczy w gminnym zespole Lusowiacy.

Radni wskazywali, że renowacja obiektu i parku kosztowała bardzo dużo pieniędzy (ponad 21 mln zł) i nowy kierownik musi być sprawnym organizatorem oraz potrafić współpracować z różnymi organizacjami, sołectwami, instytucjami.

Już zatrudniono dwie panie, które mają zajmować się organizacją działań dedykowanych seniorom. Poczyniono już sporo przygotowań. Gdy obiekt zostanie oddany, wszystko ruszy pełną parą.

Park wokół pałacu został odnowiony, przez co stworzyła się bardzo przyjazna przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Jest siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz mini park linowy. Wszystko robi naprawdę dobre wrażenie.

Obiekt nie będzie udostępniany na komercyjne działania (wesela, chrzciny).

.Agnieszka Wilczyńska

Pałac w Jankowicach niebawem ruszy!
Kategoria: