V.A. Gallery i 50 wystawa

9 listopada odbyła się jubileuszowa 50 wystawa w V.A. Gallery w Wysogotowie. Na wernisażu mogliśmy podziwiać obrazy Szymona Hołubowskiego.

Szymon Hołubowski jest młodym artystą. Wystawa pod tytułem "W poszukiwaniu siebie" w V.A. Gallery w Wysogotowie była jego pierwszą.

Komisarzem wystawy jest Violetta Kowalczyk. Organizatorami: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge

Na początku wernisażu mogliśmy posłuchać zespołu 2be – duetu skrzypcowego, który tworzą Alicja Chrząszcz i Basia Szelągiewicz. Następnie było oficjalne otwarcie wystawy, kilka słów jubileuszowych podziękowań oraz wywiad z artystą. Po czy przybyli goście mogli w nieco bardziej luźnej atmosferze podziwiać obrazy i wymieniać uwagi o sztuce.

Obcowanie ze sztuką oprócz chwilowego oderwania się od zgiełku i pośpiechu dnia codziennego, daje mi sporą satysfakcję. Zawsze robią na mnie wrażenie obrazy namalowane naprawdę, nie wydrukowane reprodukcje. Pociągnięcia pędzla artysty są autentyczne i to one w moim odczuciu stanowią sztukę samą w sobie. Do tego kolory, kompozycja… Przynajmniej dwa obrazy z wczorajszej wystawy chciałabym mieć.

Dodajmy, że wszystkie obrazy są do nabycia. Wystawę w siedzibie Metalmex w Wysogotowie można zwiedzać przez najbliższe tygodnie.

V.A. Gallery od 2011 roku promuje polskich artystów nie tylko na terenie kraju, ale także na świecie. Pod koniec listopada Pani Violetta Kowalczyk – właścicielka galerii, została zaproszona na największe targi sztuki na świecie w Miami w Stanach Zjednoczonych. Zapowiada, że tam także będzie promować naszych rodzimych artystów.

Agnieszka Wilczyńska

V.A. Gallery i 50 wystawa 9.11.2017
Kategoria: