Mikołajki dla przyjaciela Krzysztofa Bartosika

3 grudnia w świetlicy w Baranowie odbyła się impreza charytatywna „Mikołajki dla Przyjaciela” dedykowana Krzysztofowi Bartosikowi, który ciężko zachorował.

Krzysztof Bartosik jest wieloletnim gminnym radnym i społecznikiem. Przez ciężką chorobę nie może już aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Rehabilitacja natomiast jest bardzo kosztowna. Jego przyjaciele postanowili mu pomóc. Podczas niedzielnej imprezy zbierano pieniądze na wsparcie jego leczenia. Dary na licytacje przekazały lokalne firmy i mieszkańcy. Zebrano 12 411,80 zł. Najdrożej na licytacji (650 zł) sprzedano obraz olejny „Kiszone ogórki”.

Do Baranowa przybyło bardzo dużo ludzi. Wszyscy chcieli pomóc. Można było zakupić choinki, dekoracje świąteczne. Tworzono super długi łańcuch choinkowy z imionami wszystkich, którzy zaangażowali się w jego stworzenie. Na scenie prezentowały się dzieci i młodzież z gminnego Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Modraki”. Wspólnie śpiewano kolędy. Odbył się także pokaz tańca współczesnego, warsztaty dla dzieci z Dawidem Mularczyk (tancerz, choreograf Teatru Tańca Sortowania) oraz recital Łukasza Manteja – saksofon. Atmosfera była naprawdę budująca.

Pomysłodawczyniami wydarzenia były radne Dorota Berełkowska, Monika Żuchowska, Joanna Mularczyk i Magdalena Zagórska. W organizację czynnie włączyła się Agata Klaudel – Berndt oraz wielu innych dobrych ludzi.

Całość (w tym licytacje) prowadził przebrany za Mikołaja Maciej Narożny z Przeźmierowa.

Pieniądze na rehabilitację Krzysztofa Bartosika można cały czas wpłacać na kontu Fundacji „Otoczmy Troską Życie” 62-081 Baranowo, ul. Szmaragdowa 8, KRS 0000381138: 97 1020 4027 00000 1402 0896 5750 z dopiskiem: „na rehabilitację Krzysztofa Bartosika”.

Na scenie podczas podziękowań, córka Pana Krzysztofa nie kryła wzruszenia. Pięknie Państwu dziękujemy za wsparcie. Dobrze, że w tym zalatanym świecie pamiętamy o innych. Niech ta myśl towarzyszy nam podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajki dla przyjaciela Krzysztofa Bartosika
Kategoria: