Trudny okres Tarnovii Basket

Już prawie półtora miesiąca na piąte ligowe zwycięstwa czekają zawodnicy koszykarskiej Tarnovii Basket. Przełamanie musi nadejść już niedługo, jeśli tarnowska drużyna chce w Nowym Roku walczyć o najlepszą ósemkę.

Tarnovia w czasie swojej serii przegranych nie potrafiła wygrać u siebie w derbowym pojedynku ze Sklep Polski MKK Gniezno i przegrała z czołową drużyną ligi Asseco AMW II Gdynia, czyli rezerwami zespołu ekstraklasowego. Nie udało się również wrócić z tarczą z Inowrocławia i Władysławowa - wygrywały odpowiednio Domino i SMS PZKosz, ale to również drużyny, które można zaliczyć do czołówki. Najbardziej szkoda porażek w Sopocie z Treflem II i w Toruniu z AZS UMK PBDI. W tym

pierwszym przypadku Tarnovia prowadziła do przerwy ośmioma punktami, ale kompletnie stanęła w ostatnich pięciu minutach meczu i przegrała ostatecznie 76:63. Jeszcze większe pretensje tylko do siebie mogą mieć zawodnicy Tarnovii Basket po meczu w Grodzie Kopernika. Grali naprawdę dobry mecz przeciwko torunianom i na niecałą minutę przed końcem prowadzili 4 punktami. Potem nastąpiła jednak seria błędów, które wykorzystywali gospodarze doprowadzając do remisu. Nie

wykorzystali jednak rzutu osobistego na zwycięstwo i gdy wydawało się, że o wyniku zadecyduje dogrywka kolejny błąd zawodników Tarnovii dał szansę na zdobycie punktów AZS-owi. Wykorzystał ją lider torunian, jeden z najlepszych zawodników na drugoligowych parkietach Radosław Plebanek i równo ze syreną dał dwupunktowe zwycięstwo drużynie z Torunia.

Jednak mimo tej złej serii Tarnovia ma jeszcze wiele szans na zwycięstwa i poprawę bilansu. Najbliższe dwie to mecze w Tarnowie Podgórnym: 9 grudnia o 16.00 z Obrą Kościan i 16 grudnia (16.00) z Sokołem Międzychód. Wstęp do hali OSiR na oba mecze bezpłatny.

Zapraszamy do wsparcia tarnowskiej drużyny w tych meczach!