Medalowy Deszcz Badmintonistów!!!

Listopad okazał się bardzo  wymagającym miesiącem , ale i satysfakcjonującym dla naszych badmintonistów. Rozgrywki rozpoczęły się  turniejem  Grand Prix  w  Warszawie, który odbył się w dniach  10 do 12 listopada. Wziął w nim udział jeden z czołowych zawodników klubu z Baranowa, Adrian Jaśkowiak. Po dwudniowych,  ciężkich zawodach,  Adrian  wraz z Radosławem Wróblem (zawodnikiem klubu z Kępna)  zdobyli brązowy medal  w grze podwójnej mężczyzn.

Następnie w  dniach od 16 do 19 listopada odbył się turniej Norwegian International  na którym w rozgrywkach wystawiona została nasza Mistrzyni,  Magdalena Świerczyńska. W międzynarodowych rozgrywkach, w grze mieszanej, w parze z Pawłem Śmiłowskim,  para  dotarła aż do ćwierćfinału. W jednej czwartej turnieju musieli jednak uznać wyższość pary angielskiej, rozstawionej  z numerem „1”. Podczas gdy Magda walczyła na turnieju międzynarodowym, reszta naszej starszej kadry podbijała stolicę Dolnego Śląska. We  Wrocławiu odbył się  Turniej Elity, w którym  nasi zawodnicy wywalczyli  deszcz medali.  Damian Jaśkowiak w grze pojedynczej zdobył brązowy medal   natomiast w parze z Bartoszem Szukałą  stanęli na 2 miejscu podium w grze podwójnej. Para Bartosz Frontczak i Magdalena Okupniak zajęła 3 miejsce w grze mieszanej, po bratobójczej walce z inną parą naszego klubu-  Bartosz Szukała/Aleksandra Felska. Ola  natomiast na tym turnieju  stanęła  na najwyższym miejscu podium dwa razy: w grze pojedynczej kobiet  i  w  grze podwójnej kobiet  wraz z Magdą Okupniak.

Kolejne  w jesiennej edycji  rozgrywki  odbyły się 25.11. w Solcu Kujawskim. Pojechali tam  juniorzy młodsi i młodzicy młodsi. Joanna Rybak w grze pojedynczej zdobyła złoty medal, podobnie jak w mikście z Piotrem Sadalskim. Piotr  zdobył  jeszcze srebrny medal  w grze pojedynczej, a w grze podwójne,  grając w parze z zawodnikiem z Ukrainy,  Dymytro Holorinem, zdobyli brązowy medal. Pozostali  zawodnicy również nie próżnowali. Zuzanna Marczak wraz z Marią Leciej stanęły na trzecim miejscu podium w grze podwójnej  kobiet  natomiast Jan Haber i  Piotr Nowakowski  nie pozostawili złudzeń i wygrali  turniej w grze podwójnej mężczyzn.  Mamy nadzieję, że kolejne, zbliżające się rozgrywki, będą równie ciekawe i przyniosą  zawodnikom z naszych klubów  wiele satysfakcji. Gratulacje dla medalistów.