NSI Quartet na Jazzowej Scenie Sezamu

Założony przez czterech młodych, ale już utytułowanych instrumentalistów NSI Quartet pokazuje jak wielka siła tkwi w akustycznym jazzie. Jego muzykę wyróżnia świetne brzmienie, a w kompozycjach dostrzec można zarówno nawiązania do jazzowych tradycji, jak i nowoczesnego spojrzenia na jazz. Będzie można się o tym przekonać 20 stycznia o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety dostępne będą od 2 stycznia.

Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie: Cyprian Baszyński (trąbka), Bartłomiej Prucnal (saksofony), Dawid Fortuna (perkusja) oraz Maksymilian Mucha (kontrabas), który studia muzyczne ukończył w Katowicach.

Swoją debiutancką płytą NSI Quartet mocno zaistniał na polskiej scenie jazzowej, co zwieńczone zostało nagrodami „Debiut roku” portalu jazzarium.pl i polish-jazz.blogspot.com. Grupa ma na koncie także główne nagrody wielu prestiżowych festiwali, m. in. Jazz Juniors, Gorzów Jazz Celebrations, Jazz Nad Odrą i Azoty Jazz Contest. Jak twierdzą muzycy, interesuje ich każdy gatunek jazzu – od mainstreamu po free. – To co słychać w naszej muzyce, to inspiracje ubrane we własne przemyślenia i własny język – twierdzą.

Muzycy współpracowali z takimi jazzmanami jak Piotr Baron, Frank Parker, Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski i wieloma innymi  muzykami z kraju i zza granicy. Wspólnie tworzą kompozycje, które określane są jako „nowojorski underground, głęboko zakorzeniony w tradycji oraz podparty nutą słowiańskiej furii”.

Bilety w cenie 20 zł dostępne będą od 2 stycznia w kasach: w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż online prowadzić będzie serwis Bilety24.pl.

Jarek Krawczyk

NSI Quartet  (fot. nadesłane)
Kategoria: