„Kuźnia Talentów” wygrała „Szkołę Małego Inżyniera”

Konkurs „Szkoła Małego Inżyniera” powstał aby promować nauki ścisłe, a zwłaszcza robotykę, automatykę i podstawy programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Do 15 grudnia można było oddawać głosy na jedną z 141 szkół w całej Polsce. Do konkursu z terenu naszej gminy zgłosiły się dwie placówki - Prywatna Szkoła Podstawowa "Kuźnia Talentów" w Lusówku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Akademia Pitagorasa w Baranowie.

Szkoła w Lusówku przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję informacyjną, co dało efekt. Szkoła w ogólnym rankingu uplasowała się na 4 miejscu i jako jedna z 13 otrzyma wparcie „Szkoły Małego Inżyniera”. Gratulujemy!

Każda zwycięska szkoła otrzyma dokładnie taki sam zestaw nagród do promocji oraz nauki przedmiotów ścisłych w swoich placówkach. W skład zestawu wchodzą:
- Środki na zakup zestawów klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 o wartości 6 000 zł! To niesamowicie uniwersalny oraz zaawansowany technologicznie zestaw klocków LEGO, który pozwala na samodzielne konstruowanie i programowanie robotów z wykorzystaniem łatwego i przyjaznego oprogramowania.
- Festiwal technologiczny, który odbywa się w zwycięskiej szkole – pokaz oraz seria niezwykłych stanowisk edukacyjnych i warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły.
- Certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. W czasie szkolenia nauczyciele poznają zasady działania klocków, podstawy programowania oraz samodzielnie zbudują i zaprogramują pierwszego robota. Podczas szkolenia prowadzący przedstawią również propozycje i możliwości wykorzystania zestawów do robotyki w codziennej pracy z uczniami. Na koniec dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia fabryki Volkswagen Poznań.

Agnieszka Wilczyńska

Szkoła „Kuźnia Talentów” wygrała „Szkołę Małego Inżyniera”
Kategoria: