Rozbudowa szkoły w Lusowie

Na ostatniej sesji Rady Gminy Tarnowo Podgórne przeniesiono z jednego działu w budżecie do drugiego pieniądze na rozbudowę szkoły podstawowej w Lusowie.

W budżecie założono na ten cel łacznie prawie 10 mln zł. Inwestycja planowo zakończy się  do 30.06.2017 r.

15 czerwca rozstrzygnięto postępowanie przetargowe na budowę szkoły. Najtańszą ofertę złożyła firma Democo Poland Sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego - 8 958 394,94 zł.

W przetargu oferty złożyło 12 firm.

Nadzór inwestorski nad inwestycją pełnić będzie firma CONY SP. Z O.O. z Poznania za 32 120 zł.

Budynek będzie miał 5 kondygnacji (w tym piwnica i poddasze). Kondygnacje od piwnicy do drugiego piętra będą mieć ponad 700 m2 każda.

Podczas wspomnianej sesji odbyła się także dość długa dyskusja na temat pozyskiwania przez gminę terenów pod rozbudowę szkół. Głównie była mowa o Przeźmierowie i Baranowie.

Wcześniej już pisaliśmy o planach budowy szkoły podstawowej w Baranowie. Nie jest nadal jednak pewne na jakim terenie i w jakim miejscu. Najpewniej zostanie zakupiony teren od Uniwersytetu Przyrodniczego w okolicach Gimnazjum.

Podczas dyskusji Wójt opowiadał, że w gminie nie ma problemu z przedszkolami. Jest ich na tyle dużo w gminie, że ostatnio aż pojawił się problem z obsadzeniem kompleksowym ich. Aktualnie przedszkola nie budują już samorządy, tylko prywatni przedsiębiorcy i w imieniu samorządu prowadzą publiczne placówki.

Projekt szkoły: http://bip.tarnowo-podgorne.pl/biuletyn-informacji-publicznej/Zamowienia...

Agnieszka Wilczyńska

Rozbudowa szkoły w Lusowie, fragment projektu budowlanego
Kategoria: