Spotkanie noworoczne i Gala „Tarnowskie Lwy” 2018

26 stycznia w Tarnowie Podgórnym odbyło się spotkanie noworoczne i gala wręczenia nagród „Tarnowskie Lwy”.

Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy. Całość prowadziła Agnieszka Rzeźnik. Na spotkanie zaproszono wielu gości. Byli to głównie przedstawiciele samorządu, biznesu i kultury. Przybyli więc i Poseł na Sejm RP, był Senator, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Poznańskiego, przedstawiciele ościennych i zaprzyjaźnionych gmin, radni, przedstawiciele lokalnego biznesu, organizacji pozarządowych i wielu innych gości.

Uroczystość była podzielona na dwie części. W pierwszej – oficjalnej, przed gośćmi zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym dwie uzdolnione mieszkanki gminy. Julia Kucemba dała pokaz szybkich kubków, Julia Mróz zaśpiewała dwie piosenki.

Następnie Wójt Gminy opowiadał o tym, co udało się osiągnąć w minionym roku oraz o planach na rok bieżący i lata kolejne, mówił o sprawach bieżących i składał życzenia zebranym.

Nadszedł moment, aby tradycyjnie uhonorować przedsiębiorców. Jak co roku wręczono nagrody „Tarnowskie Lwy”. W tym roku laureatami zostali:
- firma GOOD FOOD „Za trafną lokalizację”. Na działce o powierzchni 7 hektarów firma buduje zakład produkcyjny o powierzchni 20 000 m2. Znajdzie tu zatrudnienie 600 pracowników. Będzie to największy a świecie zakład, stosujący technikę ekstruzji.
- firma INTER MARK „Za wspieranie lokalnych inicjatyw”.
- Henryka i Bogusław Ciepielewscy z firmy HEBO „Za rozwijanie z sukcesem firmy rodzinnej”.

Po przemówieniach laureatów na scenę wychodzili kolejno: Pan Poseł, Pan Senator, Pan Marszałek, Pan Starosta i Pan Przewodniczący Rady Gminy i składali sobie oraz zebranym życzenia. Prawie przez wszystkie przemówienia przewijał się wątek tegorocznych wyborów samorządowych. Wszyscy bardzo sceptycznie podchodzili do nowych przepisów, sugerując wręcz, że gdy za rok będziemy świętować Nowy Rok, wynik wyborów może jeszcze nie być znany.

Po części oficjalnej wzniesiono toast i rozpoczęła się część nieformalna.

Agnieszka Wilczyńska

Spotkanie noworoczne i Gala „Tarnowskie Lwy”
Kategoria: