Strauss i soliści Opery Wiedeńskiej w Przeźmierowie

Koncert zatytułowany „Strauss Gala” to barwne dekoracje, efektowne kostiumy i zabawna reżyseria, która przeniesie publiczność do czasów cesarza Franciszka Józefa. Przede wszystkim jednak będzie on niepowtarzalną okazją, by usłyszeć na żywo znakomitych artystów.

Zaśpiewa światowej sławy sopranistka Sabina Zapior, która wykona arie z najpopularniejszych operetek i musicali. Obok niej na scenie staną sopranistka Volksoper – Melanie Wurzer, tenor dorównujący głosem Pavarottiemu – Bajram Lushaj oraz solista Wiedeńskiej Staatsoper – Alejandro Pizzaro-Rodrigez. Akompaniować im będzie kwartet „Wiener Frühlingsstimmen Ensemble”, oczywiście z Wiednia.

Zatańczy „Strauss Ballett Company” – grupa specjalizująca się w wykonawstwie i choreografii dzieł baletowych epoki Straussów. Zespół pod kierownictwem artystycznym Marcina Rolczyńskeigo od lat zapraszany jest na największe sceny europejskie i światowe. Tworzą go soliści wiodących polskich teatrów, w tym Opery Poznańskiej.

Na niezwykły wieczór z muzyką i tańcem zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo w niedzielę, 4 lutego o godz. 17. Bilety w cenie 35 zł dostępne są w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

Jarek Krawczyk

Strauss i soliści Opery Wiedeńskiej w Przeźmierowie
Kategoria: