Tarnowskie kluby piłkarskie przed wiosennymi zmaganiami

GKS Tarnovia
Czwartoligowa Tarnovia rozgrywki rozpocznie najszybciej bo już 11 marca ćwierćfinałowym meczem Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego, w którym zmierzy się z Płomieniem Przyprostynia. Do tego czasu rozegranych zostanie kilka spotkań sparingowych. Tarnovia już rozegrała mecze z TPS Winogrady i Syreną Zbąszynek. Oba te mecze zostały wygrane. Z TPS-em 3:1, a z Syreną 4:1 . Poza tym na ten moment zaplanowany jest mecz z Kotwicą Kórnik (10.02 - 12:00 w Baranowie)
Te mecze mają przygotować zespół do walki o wygranie Pucharu Polski i o spokojną wiosnę w IV lidze. Wiadomo, że o awansie na 99,9% nie ma już co mówić, więc trzeba pilnować bezpiecznej pozycji w górnej połówce tabeli, która da utrzymanie w nowym sezonie w zreformowanej IV lidze.

Tarnovia II
Drugi zespół Tarnovii, który jeśli nie zawali wiosny powinien awansować do Klasy Okręgowej także ma przed sobą kilka spotkań sparingowych. Jeszcze w lutym na swoim obiekcie w Baranowie podopieczni Marka Bartkowiaka zmierzą się ze Stellą Luboń (15.02) i Spójnią Strykowo (24.02). Jako, że rozgrywki ligowe ruszają dopiero w ostatni weekend marca to także w tym miesiącu zostaną jeszcze rozegrane sparingi. Na ten moment w planach są spotkania ze Złotymi Złotkowo, Canarinhos Skórzewo i SKS 13 Poznań. 
Zapytany przez nas o nadzieje na wiosnę trener Bartkowiak odpowiedział: “Myślę, że powinno być dobrze, ale nie chce składać jasnych deklaracji w kwestii awansu. Mamy już dogadane dwa wzmocnienia. Obaj zawodnicy to gracze z naszej gminy z papierami na niezłe granie. Patrząc na tabelę, to cała pierwsza szóstka może myśleć o awansie i pamiętając, że mówimy o piłce amatorskiej, wiele się jeszcze może wydarzyć.”

Akademia Reisa
Od tego roku podawać będziemy także informację o Akademii Reissa, która swoje mecze gra przecież na terenie naszej gminy, czyli w Baranowie. Zespół był jedną z rewelacji rundy jesiennej i zajął wysokie trzecie miejsce w swojej grupie w Klasie Okręgowej. Zespół więc jest w tym momencie w grze o awans do nowej ligi jaką jest Liga Międzyokręgowa. 
Zespół do treningów wrócił 24 stycznia, a w ramach przygotowań już rozegrali sparingi z juniorami Warty Poznań (remis 2:2) i Avią Kamionki (wygrana 4:2). W planach, w lutym, są jeszcze mecze z GKS Dopiewo, TPS Winogrady, Kłosem Gałowo i Concordią Murowana Goślina. 
 

Łukasz Duszczak, www.peryferiafutbolu.pl

Tarnowskie kluby piłkarskie przed wiosennymi zmaganiami (fot. nadesłane)
Kategoria: