Kino Zielone Oko w Przeźmierowie w marcu

 Zielone Oko w Przeźmierowie zaprasza w marcu do kina i na film.

Plan B – 4.03 godz. 18.00
Bohaterów tego filmu poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka spotykają na swojej drodze ludzi, którzy dają im nadzieję. Pozwalają uwierzyć, że trudne początki mogą prowadzić do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi. I że w życiu zawsze jest jakiś plan B.

Najnowszy komediodramat reżyserki głośnego filmu „Moje córki krowy”, Kingi Dębskiej zobaczymy w Kinie Zielone Oko w niedzielę, 4 marca o godz. 18. Na ekranie zagoszczą m. in. Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka i Roma Gąsiorowska. Bilety w cenie 15 zł można kupować w Centrum Kultury Przeźmierowo (na godzinę przed seansem oraz od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri – 11.03 godz. 18.00
Tydzień po wręczeniu Oscarów w Kinie Zielone Oko zobaczymy film, który ma spore szanse na kilka statuetek. Nominowany w 7 kategoriach, w tym „Najlepszy film”, „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” (Woody Harrelson)  i „Najlepszy scenariusz oryginalny” (Martin McDonagh), wcześniej zdobył już cztery Złote Globy, w tym dla najlepszego dramatu.

Akcja dzieje się w małym miasteczku na amerykańskiej prowincji kilka miesięcy po morderstwie córki głównej bohaterki. Lokalna policja nie może wpaść na trop sprawcy, a zdeterminowana kobieta decyduje się na nietypowe przedsięwzięcie. Wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji. Gdy do akcji wkracza jego porywczy i agresywny zastępca, starcie między bohaterką a lokalnymi siłami porządkowymi przekształca się w otwartą wojnę.
Kryminalny komediodramat Martina McDonagha Kino Zielone Oko wyświetli w niedzielę, 11 marca o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury Przeźmierowo (na godzinę przed seansem oraz od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

Atak paniki – 18.03 godz. 18
To wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych wydarzeń, które radykalnie zmieniają ich życie. Jak zdradza opis, w filmie „atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę”.
„Atak paniki” to brawurowa komedia, która zrywa z polskim schematem gatunku. Nic nie jest tu tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. W filmie Pawła Maślony zobaczymy m. in. Artura Żmijewskiego, Dorotę Segdę, Magdalenę Popławską, Grzegorza Damięckiego i duńskiego akturoa Nicolasa Bro. Na seans zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo w niedzielę, 18 marca o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł można kupować w Centrum Kultury Przeźmierowo (na godzinę przed seansem oraz od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

Czwarta władza – 25.03 godz. 18.00
Meryl Streep i Tom Hanks – to tylko niektóre z gwiazd kina, które zobaczymy w najnowszym filmie Stevena Spielberga. Opowiada on prawdziwą historię wydawców dziennika „The Washington Post”, Katheriny Graham i Bena Brandlee, którzy stanęli na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Przedmiotem ich walki było prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, które przez cztery dekady ukrywane były przez najwyższe władze Stanów Zjednoczonych.

Film nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy film” i „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa” Kino Zielone Oko wyświetli w niedzielę, 25 marca o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury Przeźmierowo (na godzinę przed seansem oraz od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

 

FILMY DLA DZIECI

Gnomy rozrabiają – 11.03 godz. 12.30
Bohaterka animacji, Chloë, przeprowadza się wraz z mamą do innego miasta. Wszystko jest tam dla niej nowe – szkoła, znajomi, dom. Stary budynek, w którym razem mieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic, a jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloë, wspólnie z nowopoznanym kolegą z sąsiedztwa Liamem przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Film „Gnomy rozrabiają” udowadnia, że bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić! Na seans zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo 11 marca o godz. 12.30. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (maksymalnie 2 opiekunów) do nabycia w miejscu seansu (na godzinę przed pokazem oraz od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

Wicher. Dzikie konie – 25.03 godz. 12.30
Mika jest znaną „zaklinaczką koni”. Pewnego dnia wraz ze swoim ukochanym ogierem Wichrem wyrusza do hiszpańskiej Andaluzji – miejsca jego narodzin. Tam odkrywają tajemniczą i magiczną oazę, do której dzikie konie przychodzą pić wodę. Wkrótce okazuje się, że część terenu jest na sprzedaż, a wielka firma zainteresowana zakupem nie ma zamiaru pozwolić koniom na korzystanie z krystalicznego źródła. Aby ocalić oazę i życie dzikich koni, Mika i jej przyjaciele planują odrodzić starożytną tradycję – wyścig dzikich koni. Jeśli to się uda – oaza zyska status dziedzictwa narodowego i zostanie objęta ochroną.
Czy mice i Wichrowi uda się zrealizować plany? Przekonamy się w niedzielę, 25 marca o godz. 12.30 w Centrum Kultury Przeźmierowo. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (maksymalnie 2 opiekunów) do nabycia w miejscu seansu (na godzinę przed pokazem oraz od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

 

Opracował Jarek Krawczyk

Kategoria: