7. Motofanki za nami

Motofanki to rajd samochodowy dedykowany kobietom. Panie są kierowcami oraz członkami załogi. Panowie biorący udział w rajdzie to wyłącznie organizatorzy.
Start i meta miały miejsce przy świetlicy w Baranowie.
Organizatorem imprezy byli pasjonaci czterech kółek znani szerzej jako „Rajdy Pobiedziska”. Imprezę wsparło wielu sponsorów oraz Gmina.
Na starcie zameldowało się 31 załóg, oczywiście w 100% babskich.

W Motofankach nie chodzi o wyniki, a o dobrą zabawę i jak zawsze uczestniczki się nie zawiodły.

W tym roku całość imprezy był utrzymana w konwencji szkoły. Organizatorzy byli poprzebierani za szalonych nauczycieli, część uczestniczek za uczniów. Na trasie oprócz bacznego obserwowania drogi na Motofanki czekały quizy nawiązujące do poszczególnych lekcji i jedna próba zręcznościowa. W quizach przeplatały się trudne i łatwe pytania np.

Język polski. Ortograficzne dylematy trapią każdego z nas. Jak dokończysz to zdanie? Rozejrzałem się …:
- w te i we w te.
- w tę i we wtę.
- w tę i wewtę.
- wte i wewte.
- wte i wew te.

Geografia. Kraje bałtyckie – nazwa stosowana dla określenia trzech państw:
Litwy, Łotwy i Etiopii.
Libii, Łotwy i Estonii.
- Dani, Niemiec, Chorwacji.
- Czechosłowacji, Austrii, Szwajcarii.
Litwy, Łotwy i Estonii.

Nieodłącznym elementem imprezy jest to, że uczestniczki w większości się przebierają i dekorują swoje bryki. Najlepsze przebrania są premiowane i dodatkowo nagradzane. Nagrodę za najlepsze przebranie zdobyły panie udające szalonych naukowców, które w wolnej chwili urządzały eksperymenty.

Aby wygrać należało pokonać dwuetapową trasę w określonym czasie, szybko i sprawnie wykonać zadania oraz na „karcie drogowej” wpisywać różne znaki pojawiające się na trasie. Pierwszy odcinek był krótszy i trudniejszy (22 km) i przebiegał głównie po Baranowie i Przeźmierowie. Drugi odcinek liczył 41 km i jego trasa wiodła przez Baranowo, Chyby, Napachanie, Tarnowo Podgórne i Przeźmierowo. Na przebycie każdego z nich zawodniczki miały 2 godziny.

Zawodniczki nie kierowały się mapą, lecz zestawem znaczków (skręć w prawo, druga w lewo, na rondzie trzeci wyjazd). Jeden fałszywy ruch i auta gubiły trasę.

Na mecie odbyło się podsumowanie imprezy, ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Organizatorzy zadbali, aby każda załoga otrzymała atrakcyjne nagrody.

Tegoroczne Motofanki wygrała załoga nr 2.

W sumie impreza trwała cały dzień. Ostatnie losowanie nagród odbywało się już po godz. 20.00

Warto tez wspomnieć, że dla załóg czekających na ogłoszenie wyników zorganizowano ciekawy konkurs muzyczny na znajomość tytułów piosenek oraz trzy zadania dodatkowe.

Nie ma lepszego sposobu na poznanie danej imprezy, niż być jej aktywnym uczestnikiem. Brałam udział w rajdzie. Ja byłam kierowcą, Ewa była moją pilotką. Podsumowując – bardzo nam się podobało. Polecamy ten sposób spędzania soboty bez chłopaków. Po powrocie do domu byłam dość zmęczona, ale pełna pozytywnej energii. Jeśli jakimś sposobem przegapiłyście tą imprezę, polecamy dwie kolejne o podobnym charakterze:

11.03 Rajd „Wielkopolanki za kółkiem” www.facebook.com/rajdwielkopolankizakolkiem
14.04 Rajd „MotoBabki” www.dopiewo.pulsgminy.pl/gd/725

Agnieszka Wilczyńska

Motofanki 2018
Kategoria: