Co słychać w CafeMama?

W Cafemama kolejne wydarzenia za nami. Panie uczestniczące w spotkaniach miały okazję skorzystać z konsultacji z różnymi specjalistami – w roku ubiegłym, odbyły się spotkania z psychologiem Natalią Minge, nauczycielem przedszkolnym i specjalistą nauki czytania dzieci p. Anną Grządzielską oraz z fizjoterapeutą p. Igorem Pawelskim. Ponadto odbyły się spotkania warsztatowe – tworzenia własnych akcentów na ubraniach, tworzenia kalendarzy adwentowych oraz dekoracji świątecznych z wikliny. W styczniu, miałyśmy okazję porozmawiać bardziej indywidualnie na temat „organizacyjnych patentów”, a więc trochę o „zarządzaniu czasem i zasobami”. Odbył się też pierwszy w historii Cafemama – balik, który był też dla nas przestrzenią do podjęcia tematu organizacji różnych imprez, w tym „urodzinek”. Mogłyśmy podzielić się doświadczeniami i usłyszeć co warto zrobić, o co szczególnie zadbać, a czego nie warto nawet próbować. Dziękujemy więc za dzielenie się wiedzą i historiami, które powodują, że cały czas wychodzimy z tych spotkań „bogatsze” w informacje przydatne nam na co dzień.  W lutym odbyły się spotkania z pasjonatami i przedsiębiorcami. Najpierw mieliśmy okazję poznać historie tworzenia przychodni MamyBobo,  p. Daniela Obrochty, Bardzo ciekawe było to, że mogłyśmy poznać pewne szczegóły związane z organizacją opieki okołoporodowej, porozmawiać o praktycznych rozwiązaniach na przyszłość. Dziękujemy za okazję skonfrontowania naszych sytuacji z okresu ciąży oraz oczekiwań. Spotkanie przebiegało w naprawdę serdecznej atmosferze, rozbrzmiewał śmiech, ale też towarzyszyła nam refleksja  na temat potrzebnego szacunku , dla kobiety, która przeżywa swoją historię wkraczania w macierzyństwo.

Kolejne spotkanie przypomniało nam wątek zeszłorocznych spotkań pod hasłem „słownego dziecięcego świata”. Naszym gościem był p. Jarosław Borowiec z wydawnictwa „Wolno”, którego siedziba mieści się w Lusowie (!). Rozmawialiśmy o literaturze dziecięcej, o picturebooku, o tym w jaki sposób pracuje wydawca.

Zima w tym roku miała dla Cafemama jeszcze dodatkowy wymiar. Postanowiłyśmy w ramach ferii pozwolić sobie na seanse filmowe. Zupełnie już niezależnie od spotkania w naszej sali, zaprosiłyśmy się na środowy seans „multibabykino”.

W marcu przed nami niezwykłe, kolejne, znów nowe, propozycje. W najbliższą środę, tj. 7.03. wyjątkowo o godz. 17:00, tak by umożliwić udział w spotkaniu jeszcze innym chętnym, zapraszam na warsztat tworzenia biżuterii. Dzień kobiet jest tu pretekstem do tego by Panie, które są mamami, mogły pozwolić sobie na „wychodne”, otrzymać swoisty prezent, tzn. wyjść ze spotkania z energią, z własnoręcznie stworzoną piękną rzeczą. 14.03. o godz. 10:00,  odbędzie się kurs pierwszej pomocy prowadzony przez szkoleniowca, ratownika medycznego p. Pawła Gondka. To też szansa by uświadomić sobie, po raz pierwszy lub kolejny, co robić, gdy faktycznie powstają zagrożenia i nauczyć się prawidłowych zachowań. 21.03. to dzień warsztatu DIY, zapraszamy na chwilę relaksu i podziałania przy wielkanocnych dekoracjach.

Bardzo dziękujemy też za oddane głosy na inicjatywę Cafemama w poprzedniej edycji BIS gminy TP, dzięki temu Cafemama staje się powoli miejscem rozpoznawalnym przez młodych rodziców i mamy nadzieję, że będzie mogło się rozwijać, dzięki Wam, uczestnikom i gościom tego miejsca. Czujcie się Państwo zaproszeni! Czekamy na Was.

 

ABB

Co słychać w CafeMama? (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: