Gran Turismo na Torze Poznań już 30.06 – 2.07

Gran Turismo Polonia to wydarzenie, które od swych początków jest związane z Poznaniem. To właśnie do naszego miasta w 2005 r. za sprawą Petera Ternströma przyjechało ok. 40 wyjątkowych sportowych maszyn. To osobliwe wydarzenie już wtedy skupiło pierwszych fanów motoryzacji, wskutek czego podjęto decyzję, aby kontynuować zlot w kolejnych latach. Z roku na rok do Poznania przyjeżdżało coraz więcej właścicieli supersamochodów i ich bliskich, dla których przyjazd na event, był także możliwością poznania naszego miasta i oferowanych przezeń atrakcji. Coroczna edycja GTP przyciągała coraz większą liczbę uczestników, dzięki którym fani motoryzacji, mogli z bliska przyglądać się przyjeżdżającym do Poznania arcydziełom motoryzacji.

 

Tegoroczne Gran Turismo Polonia będzie okazją do zobaczenia prawie 200 najszybszych, najdroższych i najbardziej unikatowych samochodów w jednym miejscu. Sercem całego wydarzenia będzie Park maszyn, na którym eksponowane będą samochody uczestników. Pojawi się tam 49 modeli Porche i 34 Ferrari. W tym roku specjalne podejście do naszej imprezy ma marka Lamborghini. Swoje promocyjne siły łączą oddziały Skandynawskie, Polski i centrala z Włoch. Lamborghini jeszcze nigdy nie było tak silnie widoczne podczas GTP jak to będzie miało miejsce w tym roku. Istotnym faktem dotyczącym wystawy Expo jest obecność marki Morgan oraz dwóch egzemplarzy Bentleya Bentayga. Jeden z nich zostanie podstawiony do testów dla gości Swoje wybrane - wyjątkowe modele do testów podstawi również Mercedes. Z kolei w pawilonie Top Cars pojawią się najnowsze modele marek tj. Aston, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Morgan, Maserati, Mercedes, Porsche, Rolls Royce. Gratką nie tylko dla fanów motoryzacji, będzie obecność Kuby Bielaka i Rafała Jemielity, którzy swą osobą uświetnią nasze wydarzenie. Pojawi się także Magda Gessler.

 

Organizatorzy wychodząc na przeciw oczekiwaniom wszystkich chcących spędzić pierwsze dni wakacji w gronie najbliższych, zdecydowali się stworzyć wielki piknik i tym samym nową markę GTP. Oznacza to wiele atrakcji dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy zainteresowania.

 

Do dyspozycji odwiedzających imprezę gości, przewidziany jest leśny park zabaw dla dzieci, gdzie pod opieką animatorów najmłodsi spędzą czas, i którym będą mogły wyszaleć się na trampolinach. Nie zabraknie też pokazów modeli zdalnie sterowanych - od przeznaczonych dla dzieci, przez modele terenowe pokonujące liczne przeszkody, po egzemplarze osiągające do 100 km/h, które zaprezentują pasjonaci z klubu MOTO RC Szczodrzykowo.

 

Jedną z atrakcji zapewniającą dużo emocji i świetnej zabawy, będą gry laserowego Paintballa. Laser Tag to sport zespołowy przypominający klasyczny Paintball, z tą różnicą, że zamiast brudzących kulek z farbą, karabiny emitują sygnał podczerwony, który jest wyłapywany przez czujniki na sprzęcie drugiego gracza. Dzięki temu Laser Tag jest rozrywką bezpieczną, bezbolesną, nie brudzącą i dostępną dla każdego! Na Gran Turismo każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności, albo po prostu dobrze się bawić w rozgrywkach trwających 40 min., w grupach do 20 osób. W czasie gry możliwe będzie zaaranżowanie dodatkowego scenariusza: kontrola punktu, snajper, Terminator, etc.

 

"Arena Bohaterów" będzie strefą promującą bezpieczeństwo na drogach oraz zdrowy styl życia, gdzie z pierwszej ręki poznać będzie można tajniki takich zawodów jak strażak, żołnierz, ratownik medyczny czy policjant. Bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych uczyć będzie Skoda Auto Lab, a każdy chętny do niesienia pomocy innym, będzie mógł zagrać z Drużyną szpiku i odwiedzić krwiobus.

 

Odważni będą mogli skoczyć na Bungee, dzięki czemu możliwe będzie podziwianie całego toru wraz ze zgromadzonymi atrakcjami i graniczącego z nim lotniska Ławica. Inną możliwością i okazją spełnienia marzeń, będzie możliwość przejazdu super szybkim samochodem po nitce toru. Z kolei Ci, którzy preferują wypoczynek z mniejszą dawką wrażeń, będą mogli udać się do strefy relaksu i na specjalnie przygotowaną plażę.

 

Głodni kulinarnych wrażeń wyruszyć mogą naprzeciw licznym foodtruckom, proponującym zróżnicowane menu. Pojawią się tam nie tylko klasyczne piknikowe pozycje, ale także pizza, dania kuchni meksykańskiej, bałkański grill czy belgijskie frytki. Pojawi się także miejsce, gdzie będzie można skosztować stworzonego specjalnie z myślą o GTP Lions Burgera. Nie zabraknie także propozycji dla tych, którzy będą chcieli osłodzić sobie chwile spędzone na torze oraz potrzebować będą ochłody. Na te osoby, czekać będą lody gałkowane i z automatu, gofry, lemoniady, koktajle, czy smoothie. Nie zabraknie też dobrej kawy.

 

Podczas wydarzenia, odbędą się kulturowe pokazy plenerowe, których celem jest przybliżenie informacji o Olendrach, czyli dawnych osadnikach z Krainy 100 Jezior i Wielkopolski. Dzięki temu uczestnicy będą mogli poznać życie codzienne przodków, poznać ich zwyczaje i wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, pieczeniu chleba, oddzielić śmietanę od mleka, a nawet spróbować swych sił prasując żelazkiem na węgiel.

 

Na miejscu obecny będzie także serwis rowerowi firmy Shimano, którego specjaliści zadbają o stan każdego z powierzonych im rowerów. Z myślą o amatorach dwóch kółek, którzy jeszcze nie posiadają swojego jednośladu, na Tor Poznań sprowadzona zostanie także stacja rowerów miejskich. Wspierając aktywny tryb życia, na rowerzystów czekać będą niespodzianki. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, będzie wystawa zabytkowych rowerów i motorowerów, która z pewnością zainteresuje niejednego uczestnika.

 

Jednym z Deskorolki elektryczne TESLABOARDS to ciche i ekologiczne pojazdy, umożliwiające przejazd nie tylko po ulicach, ale chodnikach i bezdrożach.  Jest to sprzęt dla każdej dbającej o aktywność fizyczną osoby.

Na wszystkich fanów gier, czekać będzie specjalnie przygotowany namiot gier z dedykowaną wydarzeniu grą. Na specjalnie przygotowanych symulatorach, gracze będą mogli przejechać się jednym z samochodów po nitce Toru Poznań, a turniej ma zostać przeniesiony do sieci. Dzięki temu gracze będą już od pierwszego dnia walczyć w eliminacjach do wielkiego finału podczas GTP 2017, co oznacza kontynuację tego świetnego pomysłu. Podczas całego wydarzenia, obecne będą łącznie trzy tory Poznań - główny Tor Poznań, wirtualny oraz stworzony na potrzeby turnieju gier - tor dla modeli RC.

 

Gran Turismo Polonia to impreza, która rozpala do czerwoności nawet najbardziej wymagających fanów czterech kółek. Przychodzi taki moment, kiedy przyglądanie się prawie 200 najszybszym samochodom świata pędzącym po nitce Toru Poznań, zwyczajnie nie wystarcza. Specjalnie dla najbardziej wymagających gości, którzy pragną na własnej skórze poczuć moc wyjątkowych superaut, przygotowana została oferta Co-Drivingu, czyli przejazdu dwóch szybkich okrążeń toru "Poznań" na siedzeniu pasażera w samochodzie klasy GT ( do wyboru jest McLaren MP4-12C lub Ferrari 458). Dodatkowo, istnieje możliwość zarejestrowania takiego przejazdu w wysokiej jakości!

 

Obowiązkowymi punktami do odwiedzenia dla motomaniaków, będzie wystawa aż 30 Fordów Mustangów. Z kolei fani motoryzacyjnych klasyków, usatysfakcjonują wystawy niepowtarzalnych pojazdów zabytkowych, spośród których najstarszym będzie liczący sobie 93 lata model.

 

Równolegle odbywać się będą targi wysokiego poziomu życia Gran Turismo Expo, podczas których pojawi się wystawa zegarków najwyższej jakości, tworzonych przez szwajcarskich mistrzów oraz pokazy łodzi motorowych. Możliwe będzie także skosztowanie wyjątkowych potraw i starannie wyselekcjonowanych win oraz szampanów. Największą atrakcją dla miłośników motoryzacji, będą pokazy najnowszych premier ze świata superaut i najbardziej unikatowych aut dostępnych na rynku. Wszystko to dla ludzi ceniących sobie wysoką jakość i niepowtarzalność.

 

Wystawie Expo towarzyszyć będzie sopocki klub plażowy Zatoka Sztuki, który właśnie podczas wydarzenia, oficjalnie otworzy sezon letni 2016. W tej specjalnie wydzielonej części, do dyspozycji gości będą taras słoneczny, leżaki, beach bar i ekskluzywna Strefa Moët Chandon.

 

Z myślą o wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym niesamowitym wydarzeniu, zadbano także o kwestię dojazdu. Prócz szerokiej oferty dla rowerzystów, zadbano także o bezpłatne przejazdy autobusami miejskimi, które ruszać będą z Dworca Głównego. Wydzielone zostaną także parkingi samochodowe, w których ruchem zarządzać będzie obsługa   

                                                                                                                     

Gran Turismo Polonia to wydarzenie dla każdego. Świetna atmosfera, najlepsze samochody świata, doskonałe jedzenie i masa atrakcji, których nie znajdzie się nigdzie indziej. To pierwsze tego typy wydarzenie w Poznaniu, którego powodzenie jest niemal pewne, dlatego z radością zachęcamy wszystkich - małych i dużych, panów i panie, osoby lubiące motoryzację i te, które wolą inne formy rozrywki, by wzięli udział w nowej odsłonie Gran Turismo Polonia. Do zobaczenia!  

 

Materiał Nadesłany

Gran Turismo na Torze Poznań już 30.06 – 2.07
Kategoria: