„Szatnia na medal” w Tarnowie Podgórnym

„To program, który ma pomóc zwłaszcza mniejszym ośrodkom w kwestii bazy socjalnej przy obiektach sportowych” – powiedział 15 marca 2018 r. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas podpisania pierwszych trzech umów na dofinansowanie zadań w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Szatnia na medal”.

Gmina Tarnowo Podgórne w ramach  przedsięwzięcia  „Szatnia na medal” zaplanowała rozbudowę istniejącej infrastruktury Ośrodka Sportu i Rekreacji o budynek szatniowo – sanitarny, celem stworzenia spójnej i funkcjonalnej przestrzeni rekreacyjno-sportowej, która w założeniu ma obsługiwać mieszkańców gminy Tarnowo Podgórne korzystających z zewnętrznych urządzeń sportowych po zamknięciu budynków sportowych ośrodka OSiR, w tym także seniorów i osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia będą ogólnodostępne.

- U nas powstanie bardzo ładny, kompaktowy obiekt na dwie grupy sportowców. Nowe szatnie będą zlokalizowane przy zespole boisk w Tarnowie Podgórnym – poinformował Piotr Kaczmarek, II Zastępca Wójta Tarnowa Podgórnego. W tym miejscu trenują piłkarze GKS Tarnovia, kolarze KK Tarnovia oraz tenisiści klubu KROS. Na realizację zadania pn. „Budowa szatni sportowej w Tarnowie Podgórnym dla mieszkańców gminy korzystających z obiektów sportowych OSiR” gmina uzyskała z Urzędu Marszałkowskiego 100 tys. zł dotacji.

Budynek szatni oparty będzie na planie dwóch prostokątów połączonych łącznikiem i będzie budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym, z dachem płaskim. W budynku przewiduje się następujące pomieszczenia: przedsionek, magazyn sprzętu sportowego, szatnię dla sędziów, 2 węzły higieniczno-sanitarne, 2 szatnie oraz pomieszczenie czystości. Zakłada się, że w budynku będzie przebywać do 32 osób jednocześnie, w tym po 15 osób w każdej szatni i 2 sędziów w szatni sędziowskiej. Powierzchnia zabudowy 145,67m2.

Samorządy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 50% wartości inwestycji, w wysokości nieprzekraczającej 100 tys. zł. Realizacja zadań ma się odbyć w 2018 roku. Zainteresowanie najlepiej wyrażą liczby: do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło 95 wniosków; podmioty wystąpiły o ponad 6 mln wnioskowanego dofinansowania, przy łącznej dostępnej puli środków wynoszącej 2 mln zł.

Pierwsze umowy podpisano z samorządami Brudzewa, Tarnowa Podgórnego i Trzemeszna. Na najbliższej sesji Sejmiku podejmiemy decyzję o wsparciu kolejnych ośmiu samorządowych projektów.

Agnieszka Wilczyńska na podstawie przesłanych materiałów

Od lewej: Dariusz Jankowski, Cezary Krasowski, Marek Woźniak oraz Piotr Kaczmarek (fot. nadesłane)
Kategoria: