„Lekkość tiulu i trud point” w V.A. Gallery

Obrazy Agaty Mikulskiej niosą ogromny ładunek emocjonalny. „W cyklach Na scenie” i „Poza sceną”  zaprasza nas do świata życia wewnętrznego baleriny.  Interesujemy się jej losem i przeżywamy z nią emocje związane ze spektaklem.  Z jednej strony zwiewność i eteryczność, lekkość  tiulu z drugiej zaś tytaniczna praca wykonywana w dążeniu do perfekcji co okupione jest wyrzeczeniami, bólem i  tytułowym trudem poin t. Artystka pozostawia nam jednak margines swobodnej interpretacji swoich dzieł. Sztuka Agaty Mikulskiej może być odbierana wielopłaszczyznowo, co czyni ją kompletną, a kunszt artystyczny zapewnia doskonałe doznania estetyczne.

„Dega w spódnicy” – tak nazwał Agatę znany polski artysta malarz i eseista Zbigniew Bohomolec.

Balet to rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec, wykonywany przez tancerzy według ustalonej choreografii z towarzyszeniem muzyki, na tle kunsztownych dekoracji. Ten dopracowany i perfekcyjny w każdym calu spektakl jest prawdziwą ucztą dla widza, ale czy kiedyś zastanawialiśmy się co kryje się poza sceną i w sercu baletnicy? Odpowiedź przynoszą  obrazy Agaty Mikulskiej.

„Balet jest moją wielką pasją odkąd pamiętam. To, co naprawdę urzeka mnie w baletnicach, to ich siła, wytrwałość, poświęcenie i miłość do tego, co robią. Dążenie do doskonałości, do ideału, jakie charakteryzuje każdą wielką tancerkę. Niewyobrażalnie ciężka praca, która się za tym kryje i ostateczny efekt, to nie tylko części składowe sztuki baletu, ale każdej sztuki, a w szerszej perspektywie całego naszego życia” Agata Mikulska - Sienkiewicz

Wystawy  odbywają się w ramach „Mariażu sztuki z biznesem” i są jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

Wernisaż 12 kwietnia 2018, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge
 PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge, Qesa

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Materiał nadesłany

  „Lekkość tiulu i trud point” w V.A. Gallery
Kategoria: