Wiosna na gminnych piłkarskich boiskach

Zajrzyjmy na gminne boiska piłkarskie.

Tarnovia Tarnowo Podgórne
Pierwszy zespół Tarnovii mecze oficjalne gra już od połowy marca. Zanim jednak przystąpili do ligi zagrali w meczu ćwierćfinałowym okręgowego Pucharu Polski. Tarnovia 2:0 pokonała Płomienia Przyprostynia po bramkach Bartosza Dylewskiego i Błażeja Telichowskiego i awansowała do półfinału. W tej fazie rozgrywek Tarnovia zmierzy się z Polonią Środa Wielkopolska. Będzie to rewanż za mecz finałowy z zeszłego sezonu. Mecz odbędzie się na stadionie w Tarnowie Podgórnym 4 kwietnia o godzinie 17:00.

W lidze Tarnovia najpierw zremisowała z Iskrą Szydłowo 1:1, a punkt ten został wręcz wyrwany w ostatniej chwili po bramce Bartosza Ślusarskiego w 89 minucie. Następnie Tarnovia wygrała 2:1 na wyjeździe z Unią Swarzędz po bramkach Błażeja Telichowskiego i Bartosza Ślusarskiego oraz z przegrała z Gromem Plewiska 1:3, a jedyną bramkę zdobył Zbigniew Zakrzewski

W najbliższym czasie Tarnovia zagra u siebie z GLKS Wysoka (7.4 - 16:00) i Wartą Międzychód (21.4 - 16:00) oraz na wyjeździe z Wełną Skoki (14.4 - 16:00) i Huraganem Pobiedziska (28.4 - 16:00)

Akademia Reissa OSiR Baranowo
Akademia Reissa do gry ligowej przystąpiła w Wielką Sobotę wygrywając u siebie z  TSG Kamieniec 2:0 po dwóch bramkach Mateusza Malczyka .

Wcześniej w marcu gracze Akademii rozegrali jeszcze mecz kontrolny. Na własnym boisku zremisowali z NKS Niepruszewo 3:3. Dwie bramki zdobył Simiński, a jedną dołożył Piotr Janicki.
Najbliższe ligowe mecze Akademii to domowe starcia ze Spójnią Strykowo (14.4 - 16:00) i Pogonią Lwówek (27.4 - 20:30) oraz wyjazdowe mecze z Płomieniem Przyprostynia (8.4 - 15:00) i Obrą Zbąszyń (22.4 - 16:00)

Tarnovia II Tarnowo Podgórne
Tarnovia II ligę rozpoczęła wyjazdowym meczem z Bykami Obrowo. Mecz ten zawodnicy trenera Marka Bartkowiaka wygrali 2:0 po bramce Dariusza Szopki i bramce samobójczej.

Wcześniej Tarnovia grała jeszcze mecze towarzyskie, a w nich przegrała z Canarinhos Skórzewo 0:2 oraz SKS 13 Poznań 2:4 (bramki Artura Grajki i Dariusza Szopki), a także zremisowała z LZS Wronczyn 2:2 (dwie bramki Dariusza Szopki)

W kwietniu A-klasa rusza już na całego i u siebie w Baranowie Tarnovia II zagra Zielonymi Gaj Mały (21.4 - 15:30) oraz na wyjeździe z Kłosem Gałowo (15.4 - 15:00). Tarnovii odpadną dwa mecze w kwietniu przez wycofanie się z rozgrywek zespołów KS Sękowo i Warty Wartosław.

Tarnovia III Tarnowo Podgórne
Trzeci zespół Tarnovii ligę zaczął na boisko w Baranowie meczem z niepokonaną na jesień Polonią Poznań. Młody zespół Tarnovii przegrał to starcie 2:5, a bramki dla pokonanych zdobyli Paweł Rutkowski i Jakub Skotnicki .

Nadal jednak nie można odmówić zespołowi szans na awans do A-klasy. Tarnovia III wraca w kwietniu już na boisko w Tarnowie Podgórnym i to na nim zagrają z LZS Otorowo (15.4 - godzina do ustalenia) i KS Kąsinowo (29.4 - 11:00) oraz na wyjazdach z Płomieniem Chrzypsko Wielkie (8.4 - 14:00) i LKS Baborówko (22.4 - 12:00)

Łukasz Duszczak, peryferiafutbolu.pl

Wiosna na gminnych piłkarskich boiskach (Ł. Duszczak)
Kategoria: