Piękno bez granic Poznań 2018

24 i 25 marca 2018 r na Międzynarodowych Targach  Poznańskich miały miejsce targi piękna Look&beautyVision. Fundacja Nigdy nie jest za późno po raz drugi otrzymała zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu.

Dla przypomnienia w zeszłym roku na scenie głównej, pokazaliśmy osoby z niepełnosprawnościami w towarzystwie pełnosprawnej młodzieży. Teraz chcieliśmy zwrócić uwagę na potrzeby osób w wieku senioralnym  bowiem ideą naszego autorskiego projektu i pokazów ,,Piękno bez granic’’ jest przełamywanie barier i stereotypów. Stąd pomysł, aby  międzypokoleniowy pokaz piękna, zdrowia i urody, który miał premierę w październiku podczas inauguracji nowego roku akademickiego UTW Tarnowo Podgórne, pokazać szerszemu gronu odbiorców.

Na  scenie głównej w niedzielę 25 marca mogliście zobaczyć swoje wnuki, dzieci, rodziców oraz  dziadków. W przepięknej opowieści o przyjaźni, wspólnej zabawie i czerpaniu radości z każdej chwili jaką nam dano tu i teraz. Wybrzmiały niezapomniane przeboje a pozytywna energia bijąca od ludzi, którzy mieli odwagę sięgnąć po swoje marzenia i wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością była wręcz namacalna. Gromkie brawa, owacje a potem wspólne zdjęcia z naszymi Gwiazdami.

 - Warto było czekać ponad 60 lat, żeby przeżyć coś takiego! Tymi słowy jedna z uczestniczek podsumowała swój występ. Ludzie, którzy po pokazie chętnie odwiedzali nasze stoisko, gdzie przez dwa dni wykonywaliśmy bezpłatne makijaże i stylizacje dla osób w wieku senioralnym, nie kryli łez wzruszenia. Widziałam siebie teraz i dziś. Przywróciliście mi nadzieję. Skoro wy możecie to ja też!

Dziękujemy Międzynarodowym Targom Poznańskim za udostępnienie miejsca i przestrzeni oraz wyjątkowym ludziom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i  przyczynili się do tego niezwykłego wydarzenia. Wybitnym fryzjerom marki  Kaaral z Mistrzynią Świata we Fryzjerstwie Artystycznym- Martą Robak i Mistrzem Świata- Błażejem Adamusem wraz z zespołem fryzjerskim Wiktoria. Doskonałym wizażystom z Akademii Wizażystyki Maestro- Szkoły Wizażu Mistrza Świata Olafa Tabaczyńskiego. Nasze Gwiazdy wystąpiły w ubraniach firmy Decathlon Polska i Quiosque. W choreografii przygotowanej przez Bartłomieja Raźnikiewicza –tancerza i choreografa z Drama Dance Theater oraz Nikoliny Wrony- tancerki i choreografa z OSiR Dance Studio Tarnowo Podgórne. Gościnnie zatańczyła Ewa Sobiak, tancerka Polskiego Teatru Tańca oraz para najstarszych tangero w Polsce z Fundacji Wspierającej Kulturę Tanga Argentynskiego,,Salida’’- Halina i Józef Szulc. Wystąpił też 15 letni Jakub Rajman, którego wokal i warsztat piosenkarski już dziś zasługują na wielką uwagę i brawa. Pokaz poprowadził Maciej Narożny z Radia Eska wraz z Mają Stępień – pomysłodawczynią projektu „Piękno bez granic” i założycielką Fundacji Nigdy nie jest za późno.

Szczególne podziękowania kierujemy do firmy Chilli Catering Grupa Taspol- kompleksowa obsługa konferencji oraz eventów- to oni podarowali nam w dniu pokazu  przepyszne kanapki.

Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy przez dwa dni odwiedzili nas na targach i  niech wiek przestanie być wymówką, bo nigdy nie jest za późno aby spełnić swoje marzenia.

Maja Stępień, Fundacja Nigdy nie jest za późno
Zdjęcia Piotr Piosik

Piękno bez granic Poznań 2018
Kategoria: