Jolanta Witczak znów wygrywa GWiNT Ultra

Cross GWiNT Ultra Cross  to pierwszy zorganizowany w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze przełajowym. W dniach 11-12 maja 2018r. odbyła się piąta edycja imprezy.

Najszybszą kobietą tej edycji była Jolanta Witczak z Lusowa, zajmując 16 miejsce w kwalifikacji ogólnej z czasem netto 22:16:05. Brawo! Najlepszy zawodnik Mateusz Gryczka z Leszna dystans 100 mil pokonał w czasie 16:27:00.

Trasa biegu prowadziła drogami nieutwardzonymi, w przeważającej mierze duktami i ścieżkami leśnymi. Odcinki asfaltowe ograniczone są do niezbędnego minimum.

Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów - grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego - przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane są najważniejsze punkty na trasie biegu - starty oraz meta.

Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech dystansów:

  • 55 km - Mini GWiNT,
  • 110 km - Normal GWiNT,
  • 100 mil (161 km) - Super GWiNT.

Dla wszystkich zawodników, bez względu na dystans, który pokonali, zorganizowano jedną metą.

Celem organizatorów, obok zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków rywalizacji sportowej, jest pokazanie uroków i piękna środkowozachodniej części Wielkopolski - malowniczych lasów, urokliwych miasteczek oraz otwartych i gościnnych mieszkańców.

Organizatorami GWINT-a są:  

  • Grodziski Klub Biegacza
  • Nowotomyski Klub Biegacza „Chyży”
  • Wolsztyński Klub Biegowy

Agnieszka Wilczyńska na podstawie www.ultragwint.pl

Jolanta Witczak znów wygrywa GWiNT Ultra (GWiNT Ultra Cross)
Kategoria: