Dni Gminy 2018 - nie tylko muzyczne atrakcje

Anna Wyszkoni, Norbi, Sandra Rugała i The Postman będą gwiazdami Dni Gminy Tarnowo Podgórne 2018. Niewątpliwą atrakcją będzie także Rewia Mażoretek, ciekawie zapowiada się II Ogólnopolski Festiwal Coverów, a animacje dla dzieci przeprowadzi dobrze znana w naszej gminie Mozaika. Impreza odbędzie się na stadionie w Tarnowie Podgórnym 9 i 10 czerwca.

Anna Wyszkoni
Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów na koncie ma cztery Platynowe i trzy Złote Płyty. Jej pierwszy solowy album rozszedł się w nakładzie 60 tysięcy egzemplarzy. Jest autorką takich przebojów jak „Z ciszą pośród czterech ścian”, „Wiem, że jesteś tam”, „Biegnij przed siebie”, czy „Nie chcę Cię obchodzić”.
Pierwsze sukcesy osiągała jako wokalistka zespołu Łzy, w którym występowała od 1996 roku. Popularności przysporzyła jej także wygrana w programie „Szansa na sukces” (2000) i przebojowy, wydany w 2001 roku, drugi album Łez – „W związku z samotnością”.
Solową karierę artystka rozpoczęła w 2009 roku, gdy ukazał się jej pierwszy album „Pan i Pani”. Drugi krążek – „Życie jest w porządku” światło dzienne ujrzał pod koniec roku 2012. Kolejny premierowy materiał – album „Jestem tu nowa” ukazał się rok temu.
Anna Wyszkoni jest laureatką Nagrody Specjalnej Telewizji Polskiej, przyznanej w Opolu w 2017 roku, jej piosenka „Nie chcę Cię obchodzić” została Przebojem Lata 2017 radia RMF i Polsatu, w przeszłości otrzymywała rozmaite wyróżnienia w plebiscytach Lato Zet i Dwójki, RMF, Eska Music Awards, VIVA Comet, TOPtrendy, czy Superjedynki.

Norbi
„Kobiety są gorące” to przebój, który cała Polska zna już od ponad dwudziestu lat. Jego wykonawca, Norbert Dudzik znany jako Norbi, w dorobku ma jednak znacznie więcej piosenek. Dotychczas ukazały się 4 jego autorskie płyty.

The Postman
Największe przeboje Beatlesów w wiernym oryginałom wykonaniu – to wizytówka zespołu The Postman. Grupa od 1997 roku wprowadza słuchaczy w klimat muzyki lat sześćdziesiątych i wygląda, jakby właśnie przybył z epoki Czwórki z Liverpoolu. Słuchacze będą mogli się przekonać, że niektóre przeboje nie starzeją się nigdy.

Sandra Rugała
Pochodząca z Nowego Tomyśla wokalistka znana jest zarówno telewidzom (występowała w Idolu), ale przede wszystkim z sieci – jej kanał na YouTube i profile w mediach społecznościowych śledzi sporo fanów. Jej pierwszy singiel nagrany z własnym zespołem – „Miasto” – przekroczył już 30 000 wyświetleń i rozbudził nadzieje słuchaczy na nowe nagrania.

Rewia Mażoretek
Nagrodzone niedawno we Wschowie Mażoretki z GOK „SEZAM” i ich goście – grupy Finezja ze Wschowej, Delicje z Niechlowa, Rytmix z Kościana, oraz Rewia i Bryza z Osiecznej wystąpią podczas Rewii Mażoretek. Widowiskowe choreografie i efektowne układy nie tylko do muzyki marszowej, ale i tanecznej – to wszystko będziemy mogli zobaczyć w ramach Dni Gminy Tarnowo Podgórne.

Laureaci Rozśpiewanej Gminy
Wokaliści, którzy zostali wyróżnieni w organizowanym przez GOK „SEZAM” przeglądzie Rozśpiewana Gmina zaprezentują się na scenie podczas Dni Gminy Tarnowo Podgórne. Repertuar, który przygotowali podczas warsztatów z Ewą Nawrot zaprezentują o godz. 18.30.

Festiwal Coverów
Drugi dzień Dni Gminy upłynie nam w towarzystwie największych przebojów. Po animacjach dla dzieci, które Mozaika przeprowadzi od godz. 15, przyjdzie czas na II Ogólnopolski Festiwal Coverów. Podobnie jak w ubiegłym roku, na scenie prezentować się będą wykonawcy specjalizujący się w graniu nieśmiertelnych hitów, a w finale imprezy o godz. 20.30 wystąpi Wind Cameral Orchestra pod dyrekcją Pawła Joksa, która wykona piosenki z repertuaru Michaela Jacksona.

Inne atrakcje
Oczywiście to nie wszystkie atrakcje Dni Gminy Tarnowo Podgórne. Na gości imprezy czekać będzie także rowerowe show, pokaz fajerwerków, strefa rozrywki, wesołe miasteczko i stoiska gastronomiczne. Pełen program publikujemy poniżej.

Terminarz - Dni Gminy 2018

9.06.2018
Scena

15.00 Rozpoczęcie imprezy
15.05 Rewia Mażoretek
16.30 Animacje dla dzieci z MOZAIKI
17.00 koncert: Norbi
18.30 Laureaci Rozśpiewanej Gminy 2018
19.00 koncert: Sandra Rugała
20.00 koncert: The Postman
21.00 powitanie mieszkańców przez Wójta Gminy Tarnowo Podgórne
21.30 Gwiazda wieczoru - Anna Wyszkoni
23.00 Pokaz Fajerwerków

Po za sceną:
15.00 - Otwarcie strefy rozrywki i stoisk gastronomicznych
Akademia rowerowa – (18.00 Rowerowe Show)
Animacje dla dzieci z MOZAIKĄ
Wesołe miasteczko

10.06.2018
Scena

15.00 Animacje dla dzieci z MOZAIKĄ
16.00 II Ogólnopolski Festiwal Coverów.
20.30 - Finał Festiwalu Coverów: WIND CAMERAL ORCHESTRA - MICHAEL JACKSON – orkiestra pod dyr. Pawła Joksa i goście

Po za sceną:
13.00 - Otwarcie strefy rozrywki i stoisk gastronomicznych
Animacje dla dzieci z MOZAIKĄ
Wesołe miasteczko

Materiał nadesłany

Dni Gminy Tarnowo Podgórne 2018