Nasi wśród najlepszych sportowców z powiatu

Najlepsi artyści, sportowcy i trenerzy z powiatu poznańskiego otrzymali dziś (27 czerwca) nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w 2017 roku. W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się między innymi muzycy, tancerze, zapaśnicy, kajakarze, kolarze, zawodnicy karate, gry w bilard czy jeździectwa, a nawet pasjonat fotografiki. Podczas uroczystej sesji otrzymali oni z rąk Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego, nagrody finansowe o łącznej wartości 65 tys. zł. Wyróżnienia wręczane są od 2009 roku.

- Osiągnięcia sportowców nie przychodzą same. Najważniejsza jest ciężka praca, a także czas, który poświęcają oni na wielogodzinne treningi. Liczę, że uzyskane nagrody i wyróżniania zachęcą zawodników oraz trenerów do dalszego wysiłku – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański. 

Wśród nagrodzonych znaleźli się tacy, którzy uprawiają sporty drużynowe, jak i indywidualne.
Z terenu naszej gminy nagrodą Sportową Powiatu Poznańskiego dla osoby fizycznej osiągającej wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym uhonorowano:

Krystiana Rutę (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) - Junior Starszy
– drugie miejsce Mistrzostwa Europy, sprint drużynowy na torze (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski, sprint drużynowy na torze (Pruszków)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Polski, kirin na torze (Pruszków)

Julitę Jagodzińską (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) - Młodzieżowiec
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint drużynowy (Anadia),
– piąte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, keirin (Anadia)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint indywidualny (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin (Pruszków)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprint drużynowy (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin elita (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne elita (Pruszków)

Wyróżniono także trenera Piotr Brońskiego (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) za osiągnięcia zawodników: Julita Jagodzińska, Marcin Karbowy, Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka, Patryk Krzywda, Jagoda Garczarek, Borys Korczyński, Krystian Ruta, Adam Sieradzki, Joachim Mąkowski.

W czasie uroczystości starosta podkreślał również znaczącą rolę artystów z powiatu poznańskiego, których działania kształtują wrażliwość mieszkańców, propagują rozwój kultury, jak również promują region w kraju i poza jego granicami.

Dlatego nagrodę I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2017 otrzymał Marek Lapis, fotograf uhonorowany wieloma nagrodami w prestiżowych konkursach fotograficznych oraz odznaczony Medalem za zasługi dla Fotografii Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości, współpracujący z powiatem na rzecz niepełnosprawnych. – Nagrody są wisienką na torcie, ale ważniejsze jest robić to, co się czuje, zgodnie z własnym sercem i sumieniem. Dzisiejsze wyróżnienie daje mi wielką radość, ale przede wszystkim jest wskazówką, potwierdzeniem, że idę w dobrym kierunku, inspiracją, która zachęca do działania w chwilach zwątpienia. Natomiast ładować akumulatory pozwala mi praca z niepełnosprawnymi, których cenię za niezwykłą szczerość otwartość i prawdziwość.  Nie udało mi się jeszcze zrobić najpiękniejszego zdjęcia z powiatu, ale jest to dla mnie motywacja na przyszłość - mówi Marek Lapis.

- Jesteśmy szczęśliwi, że nasz wkład w kulturę został doceniony już po raz kolejny – mówili laureaci nagród kulturalnych II stopnia, członkowie Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie. - Bardzo nas cieszy, że lokalne działanie na które jesteśmy ukierunkowani zostało docenione. Jest to dla nas radość i motywacja, aby działać dalej i zapracować na kolejne sukcesy.

Materiał nadesłany

Kategoria: