Po Rozalińskiej 13-tce

Rozalińska 13-tka już za nami

Rozalińska 13-tka, czyli druga edycja przełajowego biegu dookoła jeziora Lusowskiego już za nami! 4. czerwca na starcie 13-kilometrowego odcinka stanęło blisko 200 biegaczy. Trasa biegła w znaczniej części przez malownicze tereny leśne wokół jeziora Lusowskiego, a start i meta zlokalizowane były na Osiedlu Rozalin w Lusówku.

Zwycięzcą zmagań został Dariusz Kowalski, który ustanowił nowy rekord trasy: 45:40. Wśród kobiet triumfowała Rozalia Gapska z czasem 51:47. Najszybszym biegaczem z gminy Tarnowo Podgórne został natomiast Adam El Bah (czas 55:25), a biegaczką Jolanta Witczak (01:03:01). W rywalizacji wzięli udział także mieszkańcy Osiedla Rozalin. Najszybsi okazali się: Agnieszka Pawłowska i Rafał Kałek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Imprezie towarzyszył rodzinny piknik, podczas którego można było zobaczyć pokaz ratownictwa, w którym strażacy prezentowali jak rozcinają samochód i wyciągają poszkodowanych w wypadku, przejechać się konno lub na kucyku. Z kolei najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach oraz pomalować sobie buźki. Nie zabrakło też stoisk gastronomicznych. Ponadto ulicami Osiedla Rozalin w specjalnym minibiegu przebiegły dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej. Cała impreza Rozalińskiej 13-tki zwieńczona została loterią dla biegaczy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania był m.in. 50-calowy telewizor.

Trzecia edycja biegu już za rok! Zapraszamy!