Gala Młode Lwy 2018

Po raz drugi gminna młodzież podczas gali Młode Lwy nagrodziła swoich rówieśników.
Gala odbyła się 20 czerwca w Centrum Kultury Przeźmierowo. Inicjatorami wręczania nagród wyróżniającym się młodym ludziom z terenu naszej gminy jest Młodzieżowa Rada Gminy, to ona była także gospodarzem wydarzenia w Przeźmierowie.
W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, przyjaciele młodzieży, ale przede wszystkim licznie zjawiła się sama młodzież.

Nagrody w poszczególnych kategoriach zdobyli:

Młody Artysta - Zespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy" założony w 1996 roku. Zespół prezentował swój dorobek między innymi w Holandii, Niemczech, Francji, Bułgarii, Hiszpanii, Ukrainie, Czarnogórze, czy we Włoszech i na Litwie sławiąc Polska tradycję i Tarnowo Podgórne. Zespołem kieruje Pani Elżbieta Kucharska, choreografem jest Pan Dariusz Jezierski, a kierownikiem muzycznym Pan Mariusz Stocki.

Młody Sportowiec - Jakub Cwojdziński, zawodnik uprawiający kręglarstwo klasyczne w klubie Alfa Vector Tarnowo Podgórne, ma na koncie między innymi rekord Polski młodzików, dwa tytuły indywidualnego Mistrza Polski oraz dwa medale w Pucharze świata Młodzików, jest także multimedalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Młody Społecznik - Jan Krystek – młody strażak z OSP Lusowo, prowadzi stronę internetową poświęconą fotografii ratowniczej „Poznań 998”. 28 maja jako pierwszy przybyły na miejsce ratował życie mężczyzny z wypadku samochodowego.

Młody Naukowiec - Anna Dudzik, uczennica klasy IIB w Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym – miłośniczka matematyki, koni i fortepianu

Oddany dla Młodych - Katarzyna Pawłowska, która była opiekunką Młodzieżowej Rady Gminy od początku kadencji, a od niedawna pełni nowe stanowisko w Urzędzie Gminy. Młodzieżowa Rada Gminy chciała w ten sposób podziękować Pani Kasi za pomoc jaką ofiarowała młodym i dobre rady. Gdyby nie ta osoba, kontakt z włodarzami nie byłby taki świetny. Zawsze służyła dobrą radą.

Na scenie w tym roku prezentowali swe muzyczne umiejętności:
Julia Mróz
Dominika Żeglarska
Zespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy"

Agnieszka Wilczyńska na podstawie przesłanych materiałów, zdjęcia nadesłane

 

Gala Młode Lwy 2018
Kategoria: