Dziś rusza budowa drogi Lusowo - Tarnowo Podgórne

W piątek, 29 czerwca rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej na odcinku Tarnowo Podgórne – Lusowo. Początkowo prace prowadzone będą na poboczu.

Wycinka drzew, porządkowanie pobocza, budowa chodnika – te prace będą realizowanie na początku. A to oznacza, że droga nadal będzie przejezdna. Kierowcy muszą się liczyć tylko z miejscowymi utrudnieniami w ruchu.

W kolejnym etapie, za około dwa tygodnie, prace powinny się już przenieść na jezdnię. Droga zostanie wtedy zamknięta, a dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy (możliwy będzie tylko dojazd do posesji).

O zmianach organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Droga 2420P ma dzisiaj nawierzchnię z płyt betonowych, które są nierówne i popękane. Stan jezdni wymagał wprowadzenia ograniczenia prędkości do 30 km/h. Zadanie obejmuje budowę nowej jezdni o szerokości 6,0 metrów oraz asfaltowej ścieżki rowerowej, która powstanie wzdłuż przebudowywanego odcinka.

Wykonawcą prac jest wybrana w wyniku przetargu (maj 2018) spółka COLAS Polska, która została wybrana w wyniku postępowania przetargowego. Zaproponowała kwotę nieco ponad 8,5 mln zł. Był to drugi w tym roku przetarg na przebudowę tej drogi. W pierwszym nie została złożona żadna oferta.

Zakończenie robót planowane jest na 30 listopada.

Inwestycja jest współfinansowana przez powiat poznański i gminę Tarnowo Podgórne. Dokładamy się swojego z budżetu kwotą 5,5 mln zł oraz 1 mln zł na wykup pasa gruntu pod ścieżkę (przebieg ścieżki jest za rowem).

Agnieszka Wilczyńska na podstawie ZDM Poznań

Dziś rusza budowa drogi Lusowo - Tarnowo Podgórne
Kategoria: