Michał Howorski z Przeźmierowa z nagrodą Powiatu Poznańskiego

29 czerwca wręczono nagrody powiatu poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2015. Wśród nagrodzonych znalazł się Michał Horowski z Przeźmierowa.

Nagrody przyznawane są od 2011 roku. Honorowani są twórcy, artyści, organizatorzy, promotorzy i popularyzatorzy kultury.

Michał Hotrowski z Przeźmierowa został laureatem trzeciej nagrody w konkursie, w wysokości 2,5 tys. zł. To tancerz i wokalista Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”. Będąc od wielu lat solistą grupy był wielokrotnie nagradzany w kraju oraz za granicą, choćby na ubiegłorocznych mistrzostwach świata „World Folk 2015”, które odbyły się w Bułgarii. Był także jednym z organizatorów Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych w Lusowie oraz został powołany na członka zarządu oraz dyrektora ds. Rozwoju Projektów European Folk Culture Organization z siedzibą w Strasburgu.

Główną nagrodę w wysokości 8 tys. zł przyznano Stowarzyszeniu Kulturalnemu Orkiestra Dęta ze Swarzędza, natomiast Hubert Wejmann z Buku zdobył drugą nagrodę i 5,5 tys. zł.

Agnieszka Wilczyńska na podstawie http://powiat.poznan.pl/nagrody-z-kultury-rozdane/

Michał Howorski z Przeźmierowa z nagrodą Powiatu Poznańskiego 2016 (http://powiat.poznan.pl/nagrody-z-kultury-rozdane)
Kategoria: