Letnie Warsztaty z Tarsonem

Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TARSON  zorganizowało dla swoich podopiecznych tygodniowe warsztaty w świetlicy wiejskiej w Lusówku w dniach od 9 do 13 lipca. Każdego dnia były inne zajęcia na miejscu i wyjazdowe. Uczestnicy mieli okazję poznać działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Lusówku, zwiedzić jej strażnicę, przyjrzeć się pojazdom i sprzętowi gaśniczemu.
Pełne emocji było „spotkanie bezpośrednie” z ptakami, na którym to wysłuchaliśmy pasjonujących opowieści o wyczynach gołębi pocztowych, które potrafiły wrócić do domu w naszej gminie m.in. z dalekiego Rzymu. Tę pasję zaprezentowali panowie z Okręgowego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, mający swój Oddział w Przeźmierowie.
Kolejnego dnia były interesujące, a momentami wybuchowe zajęcia z fizyki i chemii, które dla wszystkich były zrozumiałe i zapierały dech w piersiach. Z powodu deszczowej pogody zamieniliśmy planowane pływanie po jeziorze na turniej kręglarski. Każdego dnia były zajęcia rehabilitacyjne i sportowe, ping pong i gry planszowe a po ciężkiej pracy poczęstunek pełnym obiadem. Warsztaty trwały codziennie 8 godzin.
Ostatni dzień spędziliśmy w Pałacu i Parku w Jankowicach. Celem było wykonanie obrazu – Pałac Jankowice. Powstał on jak puzzle, z ośmiu oddzielnych rysunków, wykonywanych przez różnych autorów w dowolnych technikach. Ostatecznie połączone, wklejone na płytę, utworzyły całość, którą znamy. Przesłaniem tego obrazu jest: Każdy oddzielnie znaczy niewiele. Połączeni tworzymy całość. Tydzień minął bardzo szybko, wspomnienia zostaną na długo.

Projekt ”Letnie Warsztaty z Tarsonem” został współfinansowany przez Gminę Tarnowo Podgórne oraz Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TARSON. Udział w warsztatach był bezpłatny.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich opiekunów do Tarnowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych TARSON. Wystarczy zadzwonić (Grażyna: tel. 508610256) lub napisać mail (stowarzyszenie@tarson.pl). CZEKAMY

Kazimierz Szulc

Letnie Warsztaty z Tarsonem
Kategoria: