ZŁOMBOL - czyli POLONEZEM z Przeźmierowa do Grecji  

ZŁOMBOL nie jest zorganizowaną wycieczką dla pasjonatów motoryzacji.  ZŁOMBOL jest ekstremalną wyprawą „złomków” z lat komunizmu oraz ich rozentuzjazmowanych właścicieli. Rajd odbywa się bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony organizatorów. Każda załoga jest odpowiedzialna za siebie i swój środek transportuJ. Podróż każdy opłaca sobie sam.

Na stronie organizatorów czytamy, że w rajdzie mogą wziąć udział tylko samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji. W przypadku pojazdów z okresu przełomowego (1990) liczy się  powiązanie z komunizmem pod kątem koncepcyjnym/ technicznym. Dlatego też stary Volkswagen, Opel i Mercedes będzie się nadal kurzył w garażu, natomiast „królem szosy” podczas rajdu może zostać Warszawa, Syrenka, Trabant, Polonez czy Fiat 126p. Jeśli pojazd po drodze się zepsuje lub rozpadnie, uczestnicy muszą „reanimować” go własnymi siłami. Organizatorzy wielokrotnie podkreślali w mediach przez ostatnie lata, iż zasób części jakie wiozą ze sobą uczestnicy rajdu, a także ich fachowości, pomysłowość i solidarność, pozwoliłyby na zbudowanie całego pojazdu.

Co jest tak niezwykłego w ZŁOMBOLU, że postanowiliście w nim wziąć udział? – pytam nasz miejscowy TEAM. Odpowiadają zgodnie: „WSZYSTKO!”

Start 01.09, dzień planowanego dojazdu: 05.09.2018

Trasa prowadzi z Katowic przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbie, Macedonie do miejscowości Sithonia położonej na półwyspie Chalkidiki w Grecji.

ZŁOMBOL, to rajd o charakterze charytatywnym. Udział w nim umożliwia wpłata przez darczyńców na rzecz danej  załogi określonej kwoty - w zależności od pojazdu, który zgłoszony jest do udziału w rajdzie: motocykl – 700 zł.; samochód osobowy – 1500 zł.; autobus- 5000 zł.  Wszystkie wpłaty przekazywane są na konto Fundacji Nasz Śląsk z siedzibą w Chorzowie, która organizuje tę imprezę. W zamian za wpłatę, uczestnicy rajdu udostępniają darczyńcom powierzchnię reklamową na karoserii samochodu, na której mogą umieścić naklejki z logo firmy, obrazki lub zdjęcia. Zebrane przez organizatorów środki z przekazanych darowizn przeznaczone są w całości na zakup dóbr, kursów, szkoleń oraz wycieczek dla dzieci z domów dziecka.

***

Jesteśmy dumni, że w tym roku w wyprawie zwanej ZŁOMBOLEM bierze udział dwuosobowa załoga mieszkająca na terenie naszej gminy, to małżeństwo z Przeźmierowa. Ania i Tomek pojadą Polonezem Caro  z 1993 r.. Ich Team (w nawiązaniu do jaskrawo różowego koloru samochodu) nazywa się „RÓŻOWA SZCZAŁA”.

- Jedziemy pierwszy raz. Udało nam się „zarazić naszym entuzjazmem” wielu dobrych ludzi, którzy otworzyli dla DZIECI swoje serca i portfele. Zebraliśmy już ponad 8 tys. zł i to jeszcze nie koniec. – Opowiada Pani Anna. – Osobiście byłam sceptycznie nastawiona do wyprawy, ale gdy mąż powiedział w styczniu, że w tym roku jedzie, postanowiłam jechać z nim. Trochę szaleństwa w codziennym funkcjonowaniu się przyda, pomyślałam.

-  Co mnie przekonało? Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu z roku ubiegłego. „ZŁOMBOL” to stan umysłu, jak mówią organizatorzy – chyba złapałam bakcyla.- Śmieje się Pani Ania.- Na tę wyprawę jadą różni ludzie: kobiety i mężczyźni; starzy i młodzi;  rodziny z dziećmi, pasjonaci, mechanicy, dyrektorzy korporacji, studenci, prezesi, każdy kto chce i uzbiera trochę gotówki. Każdy tutaj jest równy i ma ten sam cel: zdobyć jak najwięcej środków na spełnienie marzeń dzieci z domów dziecka! Bo właśnie dzieci są tutaj najważniejsze!

- Miejsce na naklejkę na samochodzie znajdzie się dla każdego- jeżeli ktoś chciałby nas wesprzeć w działaniach i przekazać darowiznę, zapraszamy! – mówi z entuzjazmem Pani Ania.

Nas przekonała - Naklejka Pulsu Gminy także jedzie do Grecji!!

POWODZENIA!!

Dane do wpłat:
Fundacja Nasz Śląsk im. gen.Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1
Prezes Zarządu: Roman Łuczak
KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70 
Konto 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859 (to jest subkonto Złombol)
Tytuł przelewu:
Jeżeli na stronie www.zlombol.pl ma pojawić się nazwa firmy, wtedy tytuł przelewu powinien wyglądać następująco:
Złombol, ID załogi, od „NAZWA FIRMY”
ID załogi z Przeźmierowa: RO9630

Tekst nadesłany

 

 

ZŁOMBOL - czyli POLONEZEM z Przeźmierowa do Grecji  (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: