"Fikcja i Rzeczywistość" – kolejna wystawa w V.A. Gallery Poland w Wysogotowie

Nowy jesienno - zimowy sezon artystyczny w V.A. Gallery Poland otwiera wystawa "Fikcja i Rzeczywistość" - Dariusz Miliński, Grzegorz "Siwy" Pawłowski - wystawa stanowiąca niebanalne połączenie malarstwa i rzeźby. 

Dariusz Miliński - zbuntowany, niesamowicie charyzmatyczny i utytułowany Twórca - malarz, poeta, aktor, inspirator, prowokator i filozof. „Jestem z innej bajki” – mówi sam o sobie. 
Założyciel grupy artystycznej „Pławna 9”, twórca Zamku Legend Śląskich, Muzeum Przesiedleńców i Arki Noego.
Niestrudzony animator kultury. Artysta zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ma w swoim dorobku ponad 250 wystaw indywidualnych i trudną do zliczenia ilość wystaw zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, USA.... oraz mnóstwo nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą.

Grzegorz "Siwy" Pawłowski - „Od dziecka doszukiwałem się osobliwych kształtów w naturze. Życie w górach zawsze przysparzało inspiracji. Gra skojarzeń z czasem przekształciła się w czyny. Tworzenie form z kamienia i drewna wyniknęło naturalnie. Te właśnie surowce otaczały mnie od zawsze. Po czasie zacząłem też rzeźbić w metalu. W 2009 roku zbudowałem swoją pracownię, która przez lata rozrosła się na potrzeby konstruowania większych form. Jedną z nich jest 7 metrowy „Duch Gór” zespawany ze stali, który zamieszkał w Karpaczu jak, i wiele innych wielkogabarytowych rzeźb z drewna, metalu i skały. Chętnie tworzę też machiny rodem ze świata fantazji -BathtubeChooper, Machinę do zbierania korzenia mandragory, Łódź podwodną.” 

Wernisaż odbędzie się 13 września o godz. 18.00, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Materiał nadesłany

"Fikcja i Rzeczywistość" – kolejna wystawa w V.A. Gallery Poland w Wysogotowie
Kategoria: