Cafemama po wakacjach

Drodzy Rodzice, wychowawcy, opiekunowie dzieci w różnym wieku! Cafemama zaprasza od października, w środy od godz. 10:00 do 12:00 na spotkania ze specjalistami, ale nie tylko. Praktyka poprzednich warsztów pokazuje, że szczególnie cenna w tej inicjatywie jest idea spotkania wspaniałych ludzi. Każdy wnosi ze sobą swój uśmiech lub swoje zmęczenie – a wychodzi z Cafemama zawsze „wzbogacony” o ludzką życzliwość, wiedzę i doświadczenie.

Do tej pory ta całkowicie społeczna czasoprzestrzeń posłużyła wielu, bardzo różnych osobom. Odbyły się warsztaty skierowane, zarówno do mam, które dopiero spodziewają się dzieci, jak i do opiekunów, którzy już zastanawiają się nad kolejnymi krokami w budowaniu wartościowych sytuacji wychowawczych w pracy z dziećmi starszymi.

Wczesną wiosną miałyśmy okazję wziąć udział w rewelacyjnym kursie pierwszej pomocy, prowadzonym przez pana Pawła Gondka, ratownika medycznego z Pawmed.

Poza tym w zeszłym kwartale odbyły się też warsztaty z obszaru pracy nad sobą w relacjach rodzinnych. Między innymi warsztaty poświęcone doświadczeniu porodu i depresji poporodowej z pschologiem, panią Natalią McCarthy, warsztaty na temat komunikacji NVC z psychologiem Marcinem Byksem, dzięki współpracy ze Szkółką Małego Dziecka oraz spotkanie z panią Magdą Grzesiak ze szkoły Łejery odnośnie pracy z dzieckiem w domu. Rozmawialiśmy także o edukacji finansowej z panem Wojciechem Nowickim, jak również o uczeniu języka angielskiego dzieci z mainstreamową blogerką Pauliną Tarachowicz z billikid.pl. Nie zabrakło też warsztatów rękodzieła, prowadzonych przez Martynę Orzeł. Odbyło się także spotkanie z panią Kamilą Pacek, która opowiedziała nam bardzo dużo ważnych rzeczy o kształtowaniu jej drogi, jest ona także autorką projektów zabawek edukacyjnych z firmy Parenti. Ostatnie spotkanie Cafemama odbyło się pod chmurką, a raczej pod dachem altany, już w innej formie piknikowej, prawdziwie wakacyjnej.

Co przyniesie jesień? Jak zwykle propozycje dla ciała i dla ducha. W październiku zapraszamy wraz ze Szkołą Rodzenia Mamybobo na spotkania z fizjoterapeutami oraz położną. Przy czym zaznaczam, że planowane tematy nie są powiązane tylko z okresem wczesnego macierzyństwa. Będzie o prawidłowej postawie ciała, o dolegliwościach bólowych, o tym, jak reagować na różnych etapach życia. W dalszej perspektywie pojawią się tematy książkowe (bo wzbudzają nasze ogromne zainteresowanie), a więc bajkoterapia. Będziemy też kontynuować wątki proponowane przez uczestniczki spotkań, lista potrzeb i pomysłów nie uszczupliła się w międzyczasie. Wręcz przeciwnie! Serdecznie więc zapraszam do kontaktu cafemamalusowo@gmail.com, zaglądanie na strone fb cafemamalusowo, a przede wszystkim do skorzystania z tego czasu i współtworzenia niezwykłej atmosfery w kolejnym cyklu spotkań 2018.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 3.października

Materiał nadesłany

Cafemama po wakacjach (Zdjęcie nadesłane)
Kategoria: