Wieści z gminnych boisk piłkarskich

Sezon rozkręcił się nam na dobre. Tymczasem ekipy z gminy Tarnowo Podgórne nadal jakby nie mogły nabrać właściwego rozpędu.

Tarnovia Tarnowo Podgórne
Podopieczni trenera Adriana Urbanowskiego póki co w 4 lidze kręcą się w środku stawki. Zaczęło się od porażki z 2:3 Polonią Kępno na własnym boisku. Dwie bramki zdobył dla Tarnovii Zbigniew Zakrzewski, ale zdobył je w końcówce meczu gdy goście z Kępna mieli już tych bramek trzy. W następnej kolejce wygrana była o krok bo w Krobii w meczu z Krobianką po golu Bartosza Ślusarskiego w 75 minucie Tarnovia prowadziła. Niestety w 81 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się remisem 1:1. Kolejne starcie udało się wygrać. Był to domowy mecz z Polonią Leszno. W drugiej połowie bramki zdobyli Jakub Smura i Zbigniew Zakrzewski i Tarnovia wygrała 2:0. Potem Tarnovia pojechała do Ostrowa Wielkopolskiego. W meczu z Ostrovią padł remis 2:2 po dwóch bramkach Marcina Mazurka.

Następne cztery mecze to dwa spotkania domowe i dwa wyjazdy. U siebie Tarnovia zagra z Obrą Kościan (15.09 - 16:00) i Lubuszaninem Trzcianka (29.09 - 16:00), a na wyjazdach z Pogonią Nowe Skalmierzyce (22.09 - 16:00) i z LKS Gołuchów (06.10 - 15:00)

Akademia Reissa OSiR Baranowo
Gracze Akademii Reissa od początku sezonu błąkają się po dolnych rejonach tabeli. Po ostatnich meczach raczej ciężko nabrać optymizmu na lepsze jutro. Zaczęło się od wysokiej porażki w Rawiczu z Rawią 0:3. Potem udało się zdobyć punkt u siebie remisując 0:0 z Kanią Gostyń, ale w następnej kolejce znowu Akademia nie dopisała sobie żadnego punktu przegrywając w Krzywiniu z Promieniem 2:3. Bramki dla Akademii zdobyli Piotr Janicki i Cezary Janczewski. Bramka decydująca o porażce padła w 89 minucie.

Następnymi domowymi meczami będą starcia z LZS Stare Oborzyska (23.09 - 14:00) i Koroną Piaski (07.10 - 11:00), a na wyjazdy Akademia pojedzie na mecze z Pogonią Śmigiel (15.09 - 16:00) i Lipnem Stęszew (30.09 - 16:00)

Tarnovia II Tarnowo Podgórne
Sezon w Klasie Okręgowej Tarnovia II zaczęła z nowym trenerem Przemysławem Królem i ciągle czeka na pierwszą wygraną. Nowe rozgrywki zaczęli kiepsko bo od wyraźnej porażki 2:7 z Czarnymi Wróblewo. Honorowe bramki dla Tarnovii w tym meczu zdobyli Kornel Derda i Dawid Herman. Potem przyszły dwa kolejne remisy. Najpierw na wyjeździe w Kamieńcu 3:3, gdzie zwycięstwo wymknęło się z rąk w doliczonym czasie gry. Bramki zdobyli Dawid Herman, Maciej Kaźmierczak, a jedną bramkę gospodarze z Kamieńca strzelili sobie sami. Drugim remisem był podział punktów 1:1 z Bykami Obrowo. Bramkę zdobył Dariusz Piechocki. Tarnovia II odpadła także z rozgrywek Pucharu Polski już w 1 rundzie przegrywając z Nałęczem Ostroróg 2:4

Następnymi meczami domowymi, czyli na boisku w Baranowie będą spotkania z Sokołem Duszniki (22.09 - 18:30) i z Orłem Słopanowo (06.10 - 16:00), a na wyjazdy Tarnovia pojedzie na mecze z Spartą Szamotuły (15.09 - 16:00) i z Patrią Buk (29.09 - 16:00)

Tarnovia III Tarnowo Podgórne
Po awansie do A-klasy trzeci zespół Tarnovii zaczął ligę od porażki 0:4 z Nałęczem Ostroróg. Potem było już lepiej bo udało się pokonać Kłosa Gałowo 1:0 po bramce Piotr Jaraszkiewicza i zremisować 3:3 z Golnicą Ryczywół. Tarnovia zremisowała ten mecz mimo tego, że już w 27 minucie przegrywała 0:3. Jednak dzięki bramkom Tomasza Tomelki, Adriana Mikołajczaka i Kamila Krzyżana udało się zdobyć punkt.

Z kolejnych czterech meczów, aż trzy Tarnovia III zagra u siebie. Kolejno ze Złotymi Złotkowo (16.09 - 16:00), Orłem Łowyń (30.09 - 16:00) i Zielonymi Gaj Mały (07.10 - 15:00). Na wyjazd trzeba będzie tylko pojechać do Obrzycka mecz z Wartą (23.09 - 11:00)