KK Tarnowia z medalami Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Od 12 do 17 lipca we Włoskim Montichiari odbywały się Torowe Mistrzostwa Europy U19/U23.

W składzie reprezentacji Polski powołano powołana troje zawodników z Klubu Kolarskiego Tarnovia:  Julitę Jagodzińską, Krystiana Rutę i Tobiasza Pawlaka. Pierwsza dwójka powróciła do kraju z medalami.

Srebro Ruty

Pierwszego dnia Mistrzostw na torze w Montichiari w sprincie drużynowym juniorzy z KK Tarnovia wywalczyli srebrny medal.

W rundzie kwalifikacyjnej wystartowali w składzie Dawid Jankowski, Mateusz Miłek, Daniel Rochna zajmując drugie miejsce z czasem 45.809 i ustępując jedynie Rosjanom. W finale A (miejsca 1-3) Dawida Jankowskiego zmienił nasz zawodnik Krystian Ruta. Ostatecznie reprezentacja Polski, tak jak w kwalifikacjach, musiała uznać wyższość Rosjan wykręcając czas, który zapewnił im wicemistrzostwo Europy.

Brąz Jagodzińskiej

13 lipca, w drugi dzień zmagań we Włoszech w sprincie drużynowym kobiet U23 wystartowała Julita Jagodzińska z Tarnovii wraz z Urszulą Loś. Panie zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy.

W rundzie kwalifikacyjnej dziewczyny wystartowały w składzie Katrzyna Kirschenstein i Urszula Łoś zajmując trzecie miejsce z czasem 34.647. W finale Katarzynę Kirschenstein zastąpiła nasza Julita Jagodzińska. Biało-czerwone uległy jedynie Holandii i Rosji zdobywając brąz.