Po debacie kandydatów na Wójta w Przeźmierowie

7 października w Centrum Kultury Przeźmierowo odbyła się debata wszystkich trzech kandydatów na wójta gminy Tarnowo Podgórne z publicznością.

Wcześniej debata telewizyjna miała miejsce w telewizji WTK bez udziału publiczności.

Na debacie stawili się (alfabetycznie):
- Mateusz Borowski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości
- Tadeusz Czajka - obecny wójt
- Natalia Wudarska - kandydatka Komitetu Mój Dom.

Moderował Jan Piosik.

Cała debata trwała niespełna półtorej godziny. Kandydaci wypowiadali się w trzech blokach tematycznych: edukacja, transport i komunikacja oraz zagospodarowanie przestrzenne. Po każdej wypowiedzi kontrkandydaci zadawali sobie nawzajem pytania.

Publiczność, która bardzo licznie przybyła, żywiołowo reagowała na wypowiedzi kandydatów. Były oklaski, ale zdarzały się pomruki niezadowolenia czy podśmiewanie. Generalnie wszyscy bardzo kulturalnie się zachowywali.

Większość wypowiedzi miała charakter merytoryczny, ale zdarzały się także „osobiste wycieczki” poszczególnych kandydatów względem innych osób czy próby dyskredytacji przeciwnika. Kandydaci byli dość dobrze przygotowani do swoich wystąpień. Tylko jeden kandydat czytał z kartki.

Nie zamierzam oceniać kto wygrał. Uważam, że cała trójka wypadła nie najgorzej. Choć dwójka kandydatów jakby prezentowała się lepiej.
Każdy kandydat przyprowadził ze sobą zwolenników, którzy okazywali poparcie swojemu kandydatowi klaszcząc głośniej. Na sali było sporo obecnych radnych oraz kandydatów na różnego rodzaju kandydatów.

W jednym z serwisów społecznościowych transmitowaliśmy na żywo debatę. Całość (bez cięć) można obejrzeć: https://youtu.be/Bf6UIS2FzBQ

Agnieszka Wilczyńska

Po debacie kandydatów na Wójta w Przeźmierowie
Kategoria: