Budżet inicjatyw społecznych 2019 – projekty

Na stronach internetowych Urzędu Gminy opublikowano projekty, które będą walczyć w I edycji Budżetu Inicjatyw Społecznych 2019. Propozycji jest 5.

Głosowanie elektroniczne (elektronicznie lub za pomocą papierowej karty do głosowania) w terminie: 12 – 25 listopada.

Głosować mogą pełnoletni mieszkańcy gminy. Można oddać jeden głos na jeden wybrany projekt.

Karta do głosowania: http://www.tarnowo-podgorne.pl/fileadmin/pliki/AgaRz/BIS/I_2019/KARTA_DO...

Projekty publikujemy w kolejności, w jakiej są opublikowane na http://www.tarnowo-podgorne.pl/budzet-inicjatyw-spolecznych/

"III Biesiada u sąsiada"
Program z muzyką i tańcem dookoła Świata. Animacje, pokazy taneczne: country, cancan, New York, Latino, zawody wędkarskie dla członków organizacji wędkarskich mających siedzibę na terenie gminy Tarnowo Podgórne oraz mieszkańców gminy posiadających karty wędkarskie (wręczenie nagród na scenie w Przeźmierowie). Nocna dyskoteka z DJ Edek.
Lokalizacja: stawy Baranowo
Termin czerwiec 2019 r.
Szacunkowy koszt: 17 200 zł

"Twoje serce twoją twarzą"
Projekt dedykowany jest młodzieży z Gminy Tarnowo Podgórne. Cel: kreowanie postawy wolontariusza i osoby wrażliwej na potrzeby innych ludzi i zwierząt. Działania skierowane do osób niepełnosprawnych, seniorów oraz bezdomnych zwierząt. Działania na rzecz zwierząt w schronisku (wyjazdy do schroniska - praca na rzecz zwierząt), szkolenie dla wolontariuszy, zorganizowanie wspólnej imprezy integracyjnej dla Seniorów, osób z niepełnosprawnościami i młodzieży, wycieczka dla wolontariuszy.
Szacunkowy koszt: 6 500 zł

"Retro- Moto-Show Traktory Sady 2019"
Projekt adresowany do wszystkich mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne. Celem projektu jest prezentacja historycznych maszyn i ciągników rolniczych połączona z festynem rozpoczynającym wakacje dla dzieci i młodzieży, parada ciągników, pokazy, konkursy, biesiada z muzyką na żywo, integracja mieszkańców, wspólne spędzenie czasu.
Lokalizacja Sady ul. Poprzeczna, park przy centrum logistycznym
Szacunkowy koszt: 19 800 zł

Turniej szachowy i konkurs karaoke
Rodzinna impreza plenerowa, integracja społeczności lokalnej. Turniej podzielony na cztery kategorie wiekowe: 6-8 lat, 8-14, 14-18 i powyżej 18 lat, Konkurs karaoke podzielony na dwie kategorie do lat 14 i powyżej 15 lat. Celem projektu wspólne działanie z dziećmi i młodzieżą, zbudowanie głębszych relacji, poznanie swoich umiejętności, aktywizacja dorosłych.
Lokalizacja Przeźmierowo, osiedle Ptasie- teren placu zabaw
Termin:  maj- czerwiec 2019
Szacunkowy koszt: 12 000 zł

Taneczna Świetlica
Propozycja dla dzieci (od 6-do 12 lat) aktywna forma spędzania czasu, nauka tańca z nauczycielem tańca,  zajęcia 1x w tygodniu czas 1,5 h. Możliwość rozwijania zdolności, nabywania nowych umiejętności i doświadczeń, możliwość nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami. Głównym  założeniem projektu jest aby dzieci nie marnowały wolnego czasu przed TV, komputerem czy telefonem komórkowym.
Lokalizacja: świetlica wiejska w Lusowie
Szacunkowy koszt: 9 990 zł

Zebrała Agnieszka Wilczyńska na podstawie http://www.tarnowo-podgorne.pl/budzet-inicjatyw-spolecznych/

Budżet inicjatyw społecznych 2019 – projekty
Kategoria: