Nowi radni Sejmiku Wojewódzkiego

Dopiero w nocy 24 października podano ostateczne wyniki wyborów samorządowych z dnia 21.10 a także skład nowej Rady Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W sejmiku zasiądzie 5 ugrupowań:
Komitet Bezpartyjni Samorządowcy - 1 mandat
Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe - 7 mandatów
Komitet Koalicja Obywatelska – 15 mandatów
Komitet Lewica Razem - 3 mandaty
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 13 mandatów

W radzie zasiądzie 14 kobiet (35,8%) oraz 25 mężczyzn. Z naszej gminy w Sejmiku zasiądzie Marta Dzikowska, debiutująca w polityce córka posła Waldy Dzikowskiego.

Lista nowych radnych:
Przemysław Ajchler, Międzychód, Komitet Koalicja Obywatelska
Romuald Ajchler, Sieraków, Komitet Lewica Razem
Leszek Bierła, Pleszew, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Błaszczyk, Obra, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Adam Bogrycewicz, Piła, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Czesław Cieślak, Koło, Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe  
Zbigniew Czerwiński, Poznań, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Dembiński, Niepruszewo, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Marta Dzikowska, Tarnowo Podgórne, Komitet Koalicja Obywatelska
Marek Gola, Zaniemyśl, Komitet Koalicja Obywatelska
Krzysztof Grabowski, Kuźnica, Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe
Jan Grzesiek, Golina, Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe
Zofia Itman, Konin, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Wojciech Jankowiak, Skórzewo, Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe
Joanna Jaśkowiak, Poznań, Komitet Koalicja Obywatelska
Joanna Król – Trąbka, Krotoszyn, Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe
Jerzy Lechnerowski, Kórnik, Komitet Bezpartyjni Samorządowcy
Jarosław Maciejewski, Rudna, Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe
Marlena Maląg, Ostrów Wielkopolski, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Ewa Panowicz, Gronówko, Komitet Koalicja Obywatelska
Andrzej Pichet, Przygodzice, Komitet Koalicja Obywatelska
Andrzej Plichta, Kalisz, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Robert Popkowski, Konin, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Patrycja Przybylska, Skórzewo, Komitet Koalicja Obywatelska
Mirosława Rutkowska- Krupka, Piła, Komitet Koalicja Obywatelska
Tatiana Sokołowska, Poznań, Komitet Koalicja Obywatelska     
Paulina Stochniałek, Swarzędz, Komitet Koalicja Obywatelska
Krzysztof Sobczak, Torek, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Marek Sowa, Leszno, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Małgorzata Stryjska, Poznań, Komitet Prawo i Sprawiedliwość
Wiesław Szczepański, Leszno, Komitet Lewica Razem
Zofia Szalczyk, Poznań, Komitet Polskie Stronnictwo Ludowe
Henryk Szopiński, Zakrzewo, Komitet Koalicja Obywatelska
Henryk Szymański, Grodziska Wielkopolski, Komitet Koalicja Obywatelska
Tadeusz Tomaszewski, Niechanowo, Komitet Lewica Razem
Małgorzata Waszak, Poznań, Komitet Koalicja Obywatelska
Marzena Wodzińska, Kalisz, Komitet Koalicja Obywatelska
Marek Woźniak, Suchy Las, Komitet Koalicja Obywatelska
Łucja Zielińska, Piła, Komitet Prawo i Sprawiedliwość

Zebrała Agnieszka Wilczyńska na podstawie https://wybory2018.pkw.gov.pl
 

 

Kategoria: