Uwaga! W weekend spore utrudnienia w Poznaniu!

Zaniepokoiła mnie wczorajsza wypowiedź Naczelnika Poznańskiej Drogówki w telewizji WTK, w której informował, że w podstawowym układzie komunikacyjnym Poznania nie ma ulicy, której nie dotyczyłyby remonty. Rzeczywiście – to widać. Głębiej jednak może niepokoić to, że w tym samym układzie komunikacyjnym, odbędzie się w najbliższy weekend kilka imprez. W tym dwie, właściwie trzy – naprawdę duże.

Po pierwsze: od piątku do niedzieli stolica Wielkopolski stanie się europejską stolicą triathlonu za sprawą Enea Challange Poznań, w ramach której ostatniego dnia odbędą się Mistrzostwa Europy w triatlonie. To wielka sportowa impreza. Organizowana po raz czwarty, ale po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się rywalizacja na długim dystansie. Uczestnicy będą pokonywać prawie 230-kilometrową trasę pływając, jeżdżąc na rowerach i biegając. Strat uczestników nad Maltą, a meta na Placu Wolności.  W mieście spotykać więc będziemy „ludzi z żelaza”.

Po drugie: w ramach Światowych Dni Młodzieży odbywać się będą obchody diecezjalnych Dni Młodzieży w Poznaniu, a to wiąże się z niedzielnym przemarszem uczestników z Katedry na Cytadelę. Po trzecie: w niedzielę o 18-stej na Inea Stadion zostanie rozegrany mecz Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin – spotkamy kibiców. Dołączając „maleńkie” imprezy, np. w ramach Coolturalnego Starego Rynku; koncert na koniec triathlonu; Track Day na Torze Poznań; kina plenerowe i sesje fotograficzne w parkach etc. – dziać się będzie naprawdę dużo. To wszystko w jeden weekend! Może to popsuć nastroje tym, którzy wsiądą do swoich samochodów, aby pojechać na zakupy lub na niedzielny obiad w restauracji, albo w jeszcze innym celu. Przygotujmy się na możliwe utrudnienia w ruchu! I życzmy triathlonistom sił oraz zdrowia; służbom drogowym i porządkowym – tyleż samo sił, co triathlonistom; a pozostałym uczestnikom imprez – wszystkiego dobrego! Niechżeż wszystko wszystkim się uda. Kierowcom też. Kiedy dużo się dzieje – życie się dzieje! Damy radęJ.

Tutaj znajdziecie szczegółowe info dot. zmian w organizacji ruchu oraz mapki tras uczestników triathlonu:

http://www.zdm.poznan.pl/informacje.php

http://challenge-poznan.pl/etu-2016/trasa/

W weekend pod numerem 691 562 957 działać będzie infolinia o utrudnieniach w ruchu i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej" - info ze strony ZDM.

 

Magda Kubiak-Skrzypczak,  na podstawie materiałów ze stron www

Uwaga! W weekend 23-24.07 spore utrudnienia w Poznaniu!
Kategoria: