W Lusówku spotkała się „Jagodowa Drużyna”

Lusówko zaczyna działać w jagodowych barwach, a to za sprawą trzylatki Jagody, która tak bardzo spieszyła się na świat, że urodziła się w 24. tygodniu ciąży. 
Dzisiaj zmaga się ze złożoną niepełnosprawnością. Rodzice i dzielne rodzeństwo walczą, by każdy dzień był dla Jagódki, mimo wielu chorób, tym najszczęśliwszym. W poniedziałek w świetlicy wiejskiej odbyło się pierwsze spotkanie Jagodowej Drużyny – grupy, która powstała przez  kilka dni na fejsbuku, a do której już dołączyło ponad 200. mieszkańców Lusówka. Sąsiedzi, a szczególnie rodzice z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, jednoczą siły, żeby zorganizować najbardziej kolorowy i dochodowy kiermasz bożonarodzeniowy w całej gminie, a zebrane pieniądze przeznaczyć na leczenie Jagódki.

Szeryfem Jagodowej Drużyny od początku jest pani Katarzyna Paluszkiewicz, która z zawodu i zamiłowania jest  skutecznym menedżerem. Problemy to dla niej wyzwania. Nigdy się nie poddaje i potrafi walczyć, szczególnie w sytuacji, gdy serce zaczyna bić mocniej. To właśnie pani Kasia zwróciła się do wychowawców ósmych klas i zaprosiła do współpracy młodzież. Wszyscy wiedzą, że urodzeni w latach 2004 i 2005 na mediach znają się najlepiej na świecie, więc nie było zaskoczenia, gdy chwilę po założeniu grupy na Massengerze, nastoletni „zespół kreatywny” Jagodowej Drużyny liczył już prawie 10 osób. Basia, Pola, Hanka, Gabrysia, Martyna, Weronika, Wioleta, dwie Maje i Marianna produkują niezwykłe zdjęcia na internetowy kiermasz, a pierwsi sponsorzy i darczyńcy są już na liście partnerów tej niezwykłej akcji charytatywnej. Każdy, kto chciałby dołączyć do Jagodowej Drużyny, może to zrobić przez stronę na fejsbuku. Zaproszeni są wszyscy, którzy przed Bożym Narodzeniem chcieliby dać Jagódce kawałek swojego dobrego serca. Tegoroczne wydatki z powodu rehabilitacji, niezbędny sprzęt i wizyty u lekarzy kosztowały rodziców prawie 40 tysięcy złotych. Mieszkańcy Lusówka postanowili, że do połowy grudnia okazji do dzielenia się dobrem nie będzie brakować. Oprócz kiermaszu zorganizują m.in. imprezy sportowe i koncerty. Oj, będzie się w Lusówku działo. Więcej informacji o Jagódce Tomickiej znaleźć można na blogu JagodowySwiat.pl. Aktualności pojawiać się będą na stronie FB Jagodowa Drużyna.

Na zdjęciu młodzieżowy team kreatywny i pani Agnieszka Tomicka – mama Jagódki.

elach

Materiał nadesłany

W Lusówku spotkała się „Jagodowa Drużyna”
Kategoria: