Wyrzucone do kosza 1257 głosów

Pomimo, że nie zajmuję się zwykle plotkami, ten temat postanowiłam podjąć, bo sprawa wydaje mi się bardzo poważna.

Nieoficjalnie dowiedziałam się, że trzech radnych – elektów, wybranych w ostatnich wyborach samorządowych (21 października) złożyło lub rozważa złożenie mandatu – nie chce być radnymi. Tym samym wszystkie 1 257 głosów na nich oddanych, tracą znaczenie.

Jeśli to prawda, a  potwierdzenia tego, będę szukać w poniedziałek, to oznacza, że te osoby już startowały w wyborach bez zamiaru bycia radnym lub wydarzyło się przez ostatnie 3 tygodnie coś, co  ich zniechęciło do pełnienia tej funkcji. Tak czy inaczej wyborcy, zwłaszcza 1257 z nich, którzy oddali swoje głosy na niżej wymienione osoby, mogą się czuć zdezorientowani lub nawet oszukani.

Przed opublikowaniem tego tekstu nie udało mi się porozmawiać z zainteresowanymi, w poniedziałek będę próbować się z nimi kontaktować i potwierdzać informacje.

Osoby, których dotyczą plotki to:
- Grzegorz Leonhard, Przeźmierowo, komitet  Partnerstwo i Gospodarność, komitet popierany przez Wójta, 645 głosów uzykanych w wyborach – najwięcej w całej gminie;
- Paweł Burdajewicz, Przeźmierowo (de facto mieszkaniec Tarnowa Podgórnego), Komitet Aktywni dla Gminy – komitet popierany przez Wójta - 264 głosy;
- Piotr Kaczmarek, Zastępca Wójta, Tarnowo Podgórne, komitet  Partnerstwo i Gospodarność, komitet popierany przez Wójta – 348.

Agnieszka Wilczyńska

Wyrzucone do kosza 1257 głosów