XV Bieg i Nordic Walking z okazji Święta Niepodległości przechodzi do historii

11.11.2018r w Baranowie odbył się piętnasty już Bieg i Nordic Walking. Impreza zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „SPRINT” Przeźmierowo, wspierana przez OSiR Tarnowo Podgórne,  współfinansowana przez Gminę Tarnowo Podgórne oraz Powiat Poznański. W tegorocznej edycji na starcie ogółem stanęły aż 292 osoby! W biegu na 7,5 km startowały łącznie 64 osoby, w biegu na 4 km 76 osób, w nordic walking na 4 km. 152 osoby! To, nas organizatorów, cieszy najbardziej - rekordowa liczba startujących od wielu lat.

Impreza była szczególna. Po pierwsze i najważniejsze świętowaliśmy wspólnie aktywnie i radośnie 100 rocznicę odzyskania niepodległości, po drugie obchodziliśmy swój maleńki jubileusz 15- lecia istnienia naszego niepodległościowego biegu. Było świetnie! Tak jak obiecywaliśmy była radość, zabawa, troszkę rywalizacji, troszkę emocji. Nie zawiodła nas pogoda. Były atrakcje, nagrody, ach i to jakie ! I to ile! W tym roku było tak, jak pamiętamy z pierwszych lat - każdy wrócił do domu z nagrodą. Oczywiście szczególnie uhonorowani zostali zwycięzcy poszczególnych konkurencji, ale oprócz tego rozlosowaliśmy blisko 70 nagród dodatkowych, a na koniec wszyscy, którzy w loterii nie mieli szczęście otrzymali nagrodę pocieszenia. Wszyscy zawodnicy szczęśliwie dotarli do mety, gdzie każdy otrzymał przepiękny okolicznościowy medal ufundowany przez: Gminę Tarnowo Podgórne, Powiat Poznański oraz Instalcompact Service.

Nie zabrakło też niepodległościowego akcentu. Zawodnicy i kibice dumnie nosili na piersiach biało- czerwone kokardy, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Wyniki
W biegu długim wygrał Wojciech Staniszewski  (czas netto 00:26:01.453), drugi na mecie był (czas nettov00:27:59.862), trzeci Marcin (czas 00:28:11.792). Najszybsza kobietą była Katarzyna Pastwa, która z czasem 00:32:31.469 zajęła 10 miejsce.

Wyniki biegu krótkiego:
1. SAKOWSKI MARCIN 00:14:43.664
2. BURMISTRZ BARTOSZ 00:14:49.119
3. GURAJDOWSKI MICHAŁ 00:15:08.743
11. ALBRECHT MARIA 00:18:02.888    

Wyniki nordic walking:
1. SKRZYPCZAK PATRYK ZDROWIE     00:23:22.428
2. MIELECKA AGNIESZKA 00:23:43.500
3. WITUCKI JACEK 00:24:07.388

Pełne wyniki w poszczególnych konkurencjach dostępne są już na stronie: www.czasnachip.pl.

Po zakończonej rywalizacji na zawodników czekała gorąca grochówka i pyszny pączek. Następnie odbyła się dekoracja i nagrodzenie zwycięzców oraz losowanie nagród wśród wszystkich pozostałych startujących. Dzięki ogromnemu wsparciu Sponsorów i Partnerów do zawodników trafiło blisko 70 kart upominkowych, bonów, karnetów i voucherów i ponad 200 nagród pocieszenia. Nagrody fundowali:

 • Centrum Terapii Manualnej
 • Tarnowskie Termy
 • Pałac Jaśminowy
 • Teatr Nowy w Poznaniu
 • Vector Tarnowo Podgórne
 • Instalcompact Service
 • Bmg vending Partner
 • Vermo
 • Rada rodziców szkoły podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie

Nagrody główne dla zwycięzców ufundowali:

 • Gmina Tarnowo Podgórne
 • Powiat Poznański
 • Instytut Zdrowia i Urody Aspazja
 • Centrum Terapii Manualnej
 • Sport Test Polska

Gorące podziękowania kierujemy do firmy Flow Events, która już kolejny rok zabezpieczała nas od strony medycznej, zapewniając dyżur karetki całkowicie bezpłatnie. Firmie Centrum Terapii Manualnej szczególne podziękowania za doskonałą opiekę fizjoterapeutyczną przed i po zawodach. Firmie CzasNAChip za obsługę techniczną: zapisy elektroniczne i pomiar czasu. Ekipie OSiR z Baranowa, wolontariuszom i ich opiekunom za nieoceniony wkład w pracę biura zawodów oraz zabezpieczenie trasy.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy najbardziej i najgoręcej! To dla nas ważne, że wszystkie te lata jesteście z nami i tak licznie stawiacie się na starcie. Niezależnie od pogody, zawsze możemy na Was liczyć!  Dla UKS „SPRINT” był to już ostatni bieg, tym bardziej trudno nam ukryć wzruszenie. Mamy nadzieję, że impreza będzie miała dobrą kontynuację i za rok spotkamy się na trasie. A zatem do zobaczenia!

Michał Bebejewski i Katarzyna Polańska-Bebejewska
UKS „SPRINT” Przeźmierowo

XV Bieg i Nordic Walking z okazji Święta Niepodległości (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: