Mikołajkowy piknik rodzinny + Jagodowy Bieg Charytatywny

W imieniu organizatorów zapraszamy na niezwykły Mikołajkowy Piknik Rodzinny połączony z biegiem Jagodowo na sportowo. Imprezie przyświeca szlachetny cel – zbiórka pieniędzy na rehabilitację Jagody Tomickiej z Lusówka.
Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rehabilitację Jagody Tomickiej, chorej trzyletniej mieszkanki Lusówka.

Piknik odbędzie się 9 grudnia, w programie sporo niespodzianek dla dzieci i nie tylko, między innymi:
- charytatywny bieg na wybrany dystans (max 5km) - można biec, iść, iść z kijkami. Z tej okazji przygotowano specjalne pakiety startowe (tylko 150 szt.) - koszt pakietu 20 zł od osoby. Na bieg można zapisać się do końca listopada (e-mail: jagodowadruzyna@gmail.com)
- mini lot balonem - będzie prawdziwy balon i prawdziwa mistrzyni Europy w lotach balonem
- przejażdżki kucykami
- malowanie twarzy
- chrupiący popcorn
- grill z kiełbaskami
- grochówka
- darmowe balony dla dzieci
-  kawa, herbata i ciasto

Wszystkie atrakcje będą dostępne za drobną opłatę do puszki.

Miejsce imprezy - zielony teren osiedla Rozalin
Data i czas: 9.12.2018  godz. 13.00 – 15.00
Bieg: rejestracja od 11.30 (wpłaty do puszki wg listy zgłoszeń), start godz. 13.30

O Jagodzie
Jagodę przedstawialiśmy Państwu na naszych łamach w styczniu tego roku (www.tarnowo.pulsgminy.pl/ff/field/attach/2018-01/puls_gminy_tarnowo_podg...), kiedy to zachęcaliśmy wszystkich do przekazania 1% swojego podatku na jej leczenie i rehabilitację. W razie byście Państwo nie pamiętali szczegółów przypominamy:

Latem, 2015 roku urodziła się maleńka Jagódka. Ważyła 620 gram, całe jej ciałko mierzyło 33cm. Lekarze i mama walczyli przez wiele tygodni o każdy dzień, by dać szansę temu Życiu. 24 tydzień ciąży to tak naprawdę jej połowa, można powiedzieć, że dziecko jest również dojrzałe tylko w połowie. Brakuje mu wydolnych płuc, rozwiniętego układu neurologicznego, a nawet prawdziwej skóry. Po porodzie rozpoczyna się walka skrajnego wcześniaka o jego być albo nie być i nie jest to kwestia godzin czy dni, a miesięcy...
Jagódka spędziła na oddziale intensywnej terapii noworodka pierwsze pół roku swojego życia. Dźwigała schorzenia ponad miarę dla każdego z nas. Ważąc niecały kilogram przeszła trzy operacje: zamknięcie przewodu tętniczego, zrośniętej dwunastnicy oraz amputację palców prawej dłoni. Na jej barki spadły kolejno odma opłucnowa, wylewy w mózgu, dysplazja oskrzelowo płucna, martwicze zapalenie jelit i retinopatia. Kropką nad „i” okazała się duża dziura w serduszku.
Losy Wojowniczki z Lusówka możesz śledzić na bieżąco na stronie www.jagodowyswiat.pl.

Można pomóc Jagodzie w rehabilitacji, wyjazdach na turnusy, w kupnie potrzebnych leków i badań przekazując swój 1% podatku lub wpłacając pieniądze na konto:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ”Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33A
KRS 0000186434 Cel szczegółowy: Jagoda Tomicka 147/T
numer konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem "Jagoda Tomicka darowizna"

Agnieszka Wilczyńska na podstawie przesłanych materiałów

 

Mikołajkowy piknik rodzinny + Jagodowy Bieg Charytatywny
Kategoria: