Rada Powiatu bez Pani Ewy Szkurat – Noszczyńskiej

Inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Poznaniu (kadencja 2018-2023) odbyła się w środę 21 listopada.

Po raz piąty z rzędu Jan Grabkowski został starostą poznańskim, wicestarostą został Tomasz Łubiński, członkami Zarządu Piotr Zalewski i Antoni Kalisz. Przewodniczącym Rady Powiatu został ponownie Piotr Burdajewicz, jego zastępcami są Paweł Ratajczak oraz Jerzy Świerkowski.

W pierwszej kolejności 29 radnych złożyło ślubowanie, czternastu z nich w Radzie zasiada po raz pierwszy. Aż czternastu samorządowców to radni Kolacji Obywatelskiej, siedmiu jest z Prawa i Sprawiedliwości, pięciu reprezentuje Stowarzyszenie Bezpartyjni, dwóch to członkowie Niezależnych dla Powiatu, jednego przedstawiciela ma Polskie Stronnictwo Ludowe.

Powiatem będzie rządzić koalicja składająca się z radnych Platformy Obywatelskiej, Ruchu Społeczno – Samorządowego Bezpartyjni, Stowarzyszenie „Niezależni dla Powiatu” oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Porozumienie w tej sprawie podpisano 19 listopada.

Następna sesja odbędzie się 28 listopada.

W Radzie Powiatu nie zasiądzie natomiast Pani Ewa Szkurat – Noszczyńska, która w wyborach 21 października zyskała 2 404 głosy (w gminach Tarnowo Podgórne, Suchy Las i Rokietnica). Pani Ewa Szkurat – Noszczyńska będzie kontynuować swoją pracę w urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne na stanowisku I Zastępcy Wójta. W Radzie Powiatu jej miejsce zajął Jerzy Świerkowski z Chludowa, który zdobył 1 045 głosów. Został on także wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.
Teraz naszą gminę w tym gremium będzie reprezentowało dwóch mężczyzn: Piotr Burdajewicz i Janusz Jagiełka. Pani Szkurat – Noszczyńska jako jedyna członkini Rady Powiaty zdecydowała się na złożenie mandatu.

Pani Szkurat – Noszczyńska w jednym z serwisów społecznościowych tak tłumaczyła swoją decyzję: „Jak już powszechnie „ludzie powiadają” zrezygnowałam z mandatu radnej Powiatu Poznańskiego. Potwierdzam, podjęłam taką decyzję – będę kontynuowała pracę na rzecz naszej Gminy na stanowisku I Zastępcy Wójta.
Można zatem zapytać – dlaczego startowałam w wyborach do Rady Powiatu. Otóż stanęłam na czele listy Bezpartyjnych Samorządowców, ponieważ w pełni utożsamiam się z programem tego stowarzyszenia. Programu, który ma na celu przybliżenie Powiatu do jego mieszkańców. To dzięki mojemu wynikowi zdobyliśmy mandat, który w tej chwili, po mojej rezygnacji, trafia do naprawdę dobrego samorządowca. Jako Stowarzyszenie mamy zatem godną reprezentację w Radzie Powiatu i jestem przekonana, że cele postawione w czasie kampanii będą realizowane.
Na mnie wylała się fala hejtu. Oskarża się mnie o manipulacje i oszustwo. Cóż, bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia, insynuacje, samemu nie stając przed koniecznością wyboru swojej przyszłości. Szczególnie dziękuję Maciej Wasielewski i Zbigniew Wasielewski którzy w sposób bezkompromisowy oskarżają mnie o oszustwo wobec wyborców i odsądzają od czci i wiary.
Owszem, rezygnuję z tego mandatu, ale przecież nadal będę pracować na rzecz dla naszych mieszkańców, kontynuując to, co robię najlepiej jak umiem od 8 lat. Mam wiele nowych pomysłów, jak i spraw, które chcę dokończyć. Cieszę się, że będę mogła je realizować na stanowisku I Zastępcy Wójta w naszej Gminie.
Zapewniam, że bardzo ważna jest dla mnie współpraca, zarówno z mieszkańcami, jak i organizacjami czy instytucjami. W ostatnich dniach otrzymałam bardzo wiele głosów wsparcia i próśb, abym nie rezygnowała z zajmowanego stanowiska. To miłe i budujące sygnały, świadczące o docenieniu mojej pracy oraz chęci dalszej  współpracy.
Wszystkim tym, którzy – czasami mnie nawet nie znając – obrażają, życzę pomyślności i trafnych wyborów dotyczących swojej przyszłości. A kiedy opadną emocje – zapraszam do współpracy
.”

Agnieszka Wilczyńska

Sesja inauguracyjna Rady Powiatu Poznańskiego 21.11.2018 (http://powiat.poznan.pl)
Kategoria: