Wielkie nazwiska z wielkiego ekranu, okiem artystki - Ewy Jasek w V.A. Gallery Poland

6 grudnia br. dzięki wystawie "Złota klatka" przeniesiemy Państwa do świata malarstwa Ewy Jasek. Twórczość Artystki choć budzi skojarzenia z popartem lat 60. i 70. ubiegłego wieku, swoją estetykę a nawet ornamentykę czerpie ze współczesności. Można raczej powiedzieć, że jej malarstwo nawiązuje do najlepszych „tradycji gatunku”; od Lautrec’a, poprzez Basquiat’a po twórczość Pągowskiego i Świerzego, wnosząc własne środki ekspresji.

Ewa Jasek jest absolwentką PWSSP. Jest artystką, której główną pasją jest malarstwo, ale odnosi również sukcesy w fotografii, rysunku, a ostatnio także w cyfrowej grafice. Od wielu lat jest animatorem kultury, organizatorem warsztatów, plenerów i wystaw. Przez kilkanaście lat prowadziła pozaszkolną edukację artystyczną dla dzieci i młodzieży, jednocześnie tworząc i poszukując własnego artystycznego języka wypowiedzi.
W swoim dorobku artystycznym uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Prace Ewy Jasek znalazły nabywców nie tylko w krajach europejskich, ale także w prywatnych kolekcjach w Australii i USA.

Wernisaż 6. grudnia 2018, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex - akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Organizatorzy: V.A. Gallery Poland, Metalmex - akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge, QESA

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Materiał nadesłany

Fot: www.va-gallery.pl/ewa-jasek