Listopad na gminnych boiskach piłkarskich

Zakończyła się runda jesienna na ligowych boiskach. Jak na koniec roku grały nasze zespoły? Zapraszam na przegląd wyników.

Tarnovia Tarnowo Podgórne
Tarnovia w ostatnich czterech meczach odniosła dwie wygrane i dwa razy przegrała. Co ciekawe obie wygrane zaliczyła na wyjazdach, a obie porażki u siebie. Mecze wyjazdowe jednak Tarnovia grała z zespołami z dolnych rejonów tabeli, więc te wygrane były poniekąd obowiązkiem. Udało się więc wygrać 3:0 z Sokołem Pniewy po bramkach Zbigniewa Zakrzewskiego, Adriana Stypczyńskiego i Patryka Kolera oraz 3:1 z Olimpią Koło. Bramki w tym meczu dla Tarnovii zdobyli Krystian Skórczyński (dwie) oraz Kamil Jaroszewski. U siebie Tarnovia mierzyła się z zespołami ze ścisłej czołówki i nie dała rady zdobyć punktu. Przydarzyły się więc przegrane z Unią Swarzędz 1:2 (gol Bartosza Ślusarskiego) oraz z Nielbą Wągrowiec także 1:2. Bramkę zdobył Zbigniew Zakrzewski. Trzy punkty Nielba zdobyła dzięki bramce już w doliczonym czasie gry.
Podopieczni Pawła Rutkowskiego zakończyli więc rundę w IV lidze na miejscu 10 z dorobkiem 27 punktów i bilansem bramkowym 33-25. Najlepszym strzelcem zespołu jest Zbigniew Zakrzewski, który zdobył 10 bramek. Na pewno jest to wynik mocno poniżej oczekiwań. Tarnovię czeka raczej spokojna runda wiosenna, gdyż nie grozi im ani awans, ani raczej spadek.

Akademia Reissa OSiR Baranowo
Akademia Reissa dobrze zakończyła rundę jesienną w Lidze Międzyokręgowej bo dwiema wygranymi. Udało się wygrać z GKS-em Dopiewo 1:0 po bramce Dominika Osesa oraz bardzo wysoko 6:2 z Orlą Jutrosin. Trzy bramki zdobył w tym meczu Tymoteusz Zieleśkiewicz, a po jednej Bartosz Ciarkowski, Bartosz Simiński i Mateusz Cwojdziński  Rozegrano też awansem pierwszą kolejkę wiosenną, ale spotkanie Akademii Reissa z Drużyną Wiary Lecha zostało przełożone.
Akademia spędzi zimę na 6 miejscu. Zespół z Baranowa zdobył 28 punktów i ma bilans bramkowy 29-17, chociaż pamiętać należy że ma jeden mecz mniej od reszty i gdyby mecz z Wiarą Lecha rozegrano teraz i udałoby się zdobyć chociaż jeden punkt to momentalnie wskoczyłaby na miejsce trzecie. Była to więc naprawdę udana runda. Najlepszym strzelcem zespołu w tej rundzie był Piotr Janicki z 5 bramkami na koncie. Po cztery trafienia zanotowali Dominik Oses i Tymoteusz Zieleśkiewicz.

Tarnovia II Tarnowo Podgórne
To nie była udana końcówka roku w Klasie Okręgowej dla zespołu Przemysława Króla. Tarnovia II przegrała oba listopadowe mecze bardzo wysoko. Najpierw była to porażka u siebie 2:6 z NKS Niepruszewo. Co ciekawe po 30 minutach po bramkach Artura Grajka i Dariusza Szopki Tarnovia prowadziła 2:0, ale potem goście rozpoczęli strzelanie. Tydzień później Tarnovia na wyjeździe przegrała aż 0:8 z LZS Wronczyn.
Te dwie porażki spowodowały, że zespół zimę spędzi na 12 miejscu, czyli w strefie spadkowej. Bilans to 12 punktów i 19-39 w bramkach. Najlepszym strzelcem zespołu był Robert Bochiński, który cztery razy umieszczał piłkę w bramce. Przed zespołem trenera Króla dużo pracy zimą, aby na wiosnę utrzymać się w lidze.

Tarnovia III Tarnowo Podgórne
Podopieczni Artura Dorny  rundę w A-klasie zakończyli dwoma zwycięstwami. Obie wygrane były bardzo cenne, bo z zespołami które nie ukrywają ambicji związanych z awansem. Na własnym boisku Tarnovia wygrała z MKS Przemysław Poznań 2:0 po bramkach Michała Piotrowskiego i Krystiana Mańczaka, a na wyjeździe 1:0 z Czarnymi Kaźmierz. Zwycięską bramkę zdobył Piotr Gąska.
Tarnovia III rundę zakończyła na 4 miejscu z dorobkiem 26 punktów i bilansem bramkowym 32-22. Najlepszym strzelcem zespołu w tej rundzie został Kacper Bogdański z 7 bramkami na koncie.

Lukasz Duszczak peryferiafutbolu.pl

Początek meczu GKS Tarnovii z MKS Nielbą (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: