Komedianci zagrają „dorosłobajkę”

Spektakl zatytułowany „Ptak” na podstawie sztuki Jerzego Szaniawskiego zaprezentuje grupa KOMEDIANCI. Jest to już 3 spektakl w ich dorobku. Debiutowali w listopadzie 2016 roku wystawiając „Damy i Huzary, a w 2017 zaprezentowali sztukę „Mieszczanin Szlachcicem”. Grupa KOMEDIANCI to 9 pasjonatów, którzy pod okiem reżysera – Bogdana Żyłkowskiego spełniają swoje teatralne marzenia.

Akcja tegorocznego przedstawienia „Ptak” toczy się miedzy realnym, a bajkowym światem. Bohaterowie to mieszkańcy małego miasteczka. Felczer pisze kronikę, Aptekarz nawołuje do zwiększenia wydajności pracy, a jego żona zamiast dbać o dom bawi się w kolorystkę. Lekarz najchętniej gra w loteryjkę z dziećmi, a rajcowie obradują, radzą i czasami też manipulują… Ten wydawałoby się beztroski świat zmienia się gdy pojawia się złoty ptak. Co to za ptak i po co przybył do miasta? Dowiecie się Państwo 18 grudnia (wtorek) o godzinie 18.00. Zapraszamy do Centrum Kultury w Przeźmierowie.

Na spektakl obowiązują bezpłatne zaproszenia, które odebrać można w biurze GOK SEZAM w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00-20.00) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16.00-20.00).

Karina Biała

Komedianci "Ptak" (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: