Protest mieszkańców Baranowa przeciwko sąsiedztwu fermy norek

Transparent z napisem: „Dość ignorancji Wójta dla Baranowa” towarzyszył dzisiejszemu protestowi mieszkańców tej miejscowości, przeciwko fermie norek znajdującej się przy ulicy Szamotulskiej.

Dziś, 11 sierpnia o godz. 15.00 przed Urzędem Gminy w Tarnowie Podgórnym spotkali się protestujący mieszkańcy Baranowa z Wójtem Gminy, Tadeuszem Czajką. 

Mieszkańcy żądają od władz zdecydowanych działań zmierzających do likwidacji fermy norek w Baranowie. Zarzucają władzom przyzwolenie na nielegalne prowadzenie hodowli. Narzekają na okropne zapachy, tabuny much oraz przeraźliwe piski zwierząt dobiegające z sąsiedztwa. Od lat kierują pisma do władz samorządowych oraz wszelakich urzędów i instytucji krajowych. Obecna na proteście mieszkanka Baranowa mówiła: „Proszę mnie raczej zapytać, do kogo NIE PISAŁAM w naszej sprawie”. Jak dotąd żadne działania nie doprowadziły do rozstrzygnięcia trapiącej mieszkańców kwestii i likwidacji istniejącej od wielu lat fermy.

Około 40-osobowa grupa protestujących była dziś wspierana przez przedstawicieli Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz reportera telewizji TVN. Mieszkańcy szukają skutecznego sposobu likwidacji fermy, dlatego zwrócili się z prośbą o wsparcie ogólnopolskiego medium. 

Dalsze wyjaśnienia i podsumowania działań władz w tej sprawie, mają zostać przedstawione na sesji Rady Gminy, 23 sierpnia br. Protestujący przyjęli zaproszenie na sesję. Zapowiadają jednak złożenie skargi na Wójta do Rady Gminy Tarnowo Podgórne, czując brak wsparcia dla swoich dotychczasowych protestów.

Tekst i foto: Magda Kubiak-Skrzypczak

Protest mieszkańców Baranowa przeciwko sąsiedztwu fermy norek 11.08.2016
Kategoria: 

Komentarze

Najbardziej zainteresowani sa Ci co fermy nie widzieli, tylko liczą na rozglos i wpłaty. to jest chore

Chyba najbliżsi sąsiedzi to są zainteresowani - oni są ZDESPEROWANI, a nie szukają rozgłosu!, protestują bo na fermie panuje WSZECHOBECNY BRÓD, SMRÓD, ROZPADAJĄCY SIĘ ETERNIT ORAZ PISKI CIERPIĄCYCH ZWIERZĄT itd. oto film https://www.facebook.com/otwarteklatki/videos/o.302927623389696/1188490181224295/?type=2&theater

Aż serce się ściska patrząc na te zwierzęta:(((((... to jest obóz koncentracyjny... nie miałam pojęcia że takie miejsca są w Naszej Gminie:(((((, a wójt tyle lat na to pozwalał... i co że zrobił Pan gdzieś plaże, gdzieś drogę jak na takie cierpienie był Pan obojętny zawiodłam się na Panu......:((((