Najszybszy, najlepszy szachowy "bobas" z Wielkopolski jest z naszej gminy

W dniach 4-7.08 w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szacha szybkich i błyskawicznych. W grupie zawodników z KS Korony Zakrzewo znaleźli się również mieszkańcy Tarnowa Podgórnego- Olgierd Tadych (8 lat) i jego starszy brat Szymon Tadych.

Zawody w Koszalinie zakończyły się dużym sukcesem Olgierda, który w szachach szybkich był szósty w Polsce. Olek zdobył 8 punktów na 11 w grupie chłopców do 8 lat i dodatkowo jest najlepszy z Wielkopolski.

„Zawodnik KS Korony Zakrzewo potwierdził swoje duże możliwości w szachach szybkich, gdyż Olek już jako sześciolatek był szósty w Polsce w szachach klasycznych.

 W drugim turnieju Nasz najmłodszy zawodnik KS Korony Zakrzewo chciał zdobyć jeszcze lepsze miejsce. Szachista Korony prowadził przez kilka rund , jednakże dwa błędy, pod koniec turnieju, spowodowały, że w grupie kilkudziesięciu chłopców zakończył turniej na … 4 miejscu. Medal był bardzo blisko, wynik z poprzedniego turnieju został poprawiony.”- wspomina instruktor szachowy i opiekun grupy Wojciech Olejarczyk.

Olgierd sam się tytułuje najszybszym, najlepszym szachowy "bobas" z Wielkopolski.

Czy ma rację, czy to dobry tytuł, czy potrafi być jeszcze lepszy?

Przyszłość pokaże …

strona Mistrzostw:
http://www.zzszach.man.koszalin.pl/komunikaty-mpjbis2016

 

Z szachowym pozdrowieniem
Wojciech Olejarczyk
Instruktor szachowy KS Korona Zakrzewo

Najszybszy, najlepszy szachowy "bobas" z Wielkopolski jest z naszej gminy
Kategoria: