Edison Festival 2019

Edison Festival - Taste The Music 2019 odbędzie się w dniach 20-21 lipca przy Hotelu Edison w Baranowie.

Ideą Festiwalu jest nie tylko dostarczanie muzycznych emocji, ale także stworzenie wyjątkowego klimatu, który pozwoli odpocząć Wam i Waszym najbliższym z dala od zgiełku miasta. Wszystko to przy pysznym jedzeniu typu street food i z atrakcjami dla wielbicieli muzyki w każdym wieku.

Na tegorocznej imprezie posłuchamy między innymi Julii Pietruchy, Krzysztofa Zalewskiego, Marceliny, niXes, tęskno i Sonbird.

Julia Pietrucha
Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley" zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji, a dwa lata później zaprezentowała drugą autorską płytę „Postcards From The Seaside”. Tworzone przez nią folkowe melodie i subtelne dźwięki ukulele pozwalają na chwilę uciec od codzienności i niezmiennie zjednują jej przychylność krytyków i publiczności.

Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra i prawdziwa sceniczna bestia. Pokazał to gdy w 2013 roku po wydaniu płyty „Zelig” ruszył w trasę i zagrał koncerty w prawie każdym zakątku Polski. W 2016 roku wydał album „Złoto”, który pokrył się złotem i zyskał mu rzesze fanów. Kolejny spektakularny sukces przyniosła płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, za którą otrzymał nominację do Paszportów Polityki 2018 i Fryderyka 2019, a zagrane w wyjątkowym składzie koncerty promujące wydawnictwo spotkały się ze świetnym przyjęciem publiczności.

Marcelina
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album „Marcelina”, a już rok później otrzymała nominację do Fryderyków. Występowała na największych festiwalach w Polsce i koncertowała na świecie. We wrześniu 2018 roku premierę miał już czwarty, studyjny album Marceliny "Koniec wakacji". Typowa dla niej forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings).

Sonbird
Sonbird to czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego. Debiutancki album "Głodny" ukaże się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego chce się wracać.

tęskno
Tęskno to powstały w 2017 roku projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Artystki wymykają się podziałowi na znane gatunki, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. W 2018 roku premierę miał ich debiutancki album „Mi”, który stanowi zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskimi w niepowtarzalnej oprawie muzycznej.

niXes
NiXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Artystka kojarząca się z bigbitowym brzmieniem sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu i zaprezentowała połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego, które jest unikatowe nie tylko na rodzimym rynku muzycznym. W 2017 roku premierę miał debiutancki album projektu „niXes”.

Ogłoszenie kolejnych artystów już wkrótce!

Ponadto festiwalowi towarzyszyć będzie szereg działań promocyjnych oraz aktywujących, między innymi:
- specjalna linia naturalnych soków sygnowana festiwalem
- warsztaty: plecenia wianków, pielęgnacji roślin, wyplatania makramy, joga
- współpraca z eko-akcją: Piję bez słomki
- press room - wywiady na żywo na antenie z udziałem publiczności (współpraca z Muzo.fm)
- gadżety festiwalowe: koszulki, ekotorby z bannerów, lazybagi, koce, słuchawki dla dzieci

Rok temu
Rok temu, podczas pierwszej edycji festiwalu przy Hotelu Edison w Baranowie usłyszeliśmy zarówno najpopularniejszych rodzimych artystów takich jak Ania Dąbrowska czy Kortez, jak i wschodzące gwiazdy - na scenie pojawili się: Bovska, Kasia Lins, Rosalie., Lor, Sonia Stein oraz Gizmo Varillas.
Pomysł na miasteczko street foodu okazał się strzałem w dziesiątkę. Przygotowane z ekologicznych produktów oraz podane w myśl zasady slow food dania, okazały się świetną alternatywą dla tradycyjnego obiadu oraz stanowiły nieodłączny element festiwalowego spotkania. O podniebienia gości naszego festiwalu zadbała Restauracja Lumiere, UP in SMOKE BBQ, Buffet Truck oraz Frytki z Tytki. Pragnienie ugasili z kolei Foodwine i Browar Za Miastem, a deser w postaci lodów zaserwowała niezastąpiona Lodzia.

Była świetna muzyka, pikniki na trawie, strefa dzieci i sporo innych atrakcji dla całej rodziny.

Na podstawie przesłanych materiałów

Kategoria: