Targi kultury w Przeźmierowie

W ubiegłym roku po raz pierwszy odbyły się w Centrum Kultury Przeźmierowo Targi Gminnych Inicjatyw Kulturalnych. Dały one szanse na zapoznanie się z ofertą kulturalną GOK „SEZAM”, poznanie instruktorów i wymianę spostrzeżeń. Efektem imprezy był także cały rok zajęć „Łazików” – pomysłu, który zwyciężył w konkursie. Druga edycja targów odbędzie się w sobotę, 3 września od 10 do 14, także w Centrum Kultury w Przeźmierowie.

Podczas targów rozpoczną się zapisy do kół i zespołów artystycznych działających w strukturach GOK „SEZAM”. Wśród zespołów działających w ośrodku są m. in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”, chór im. Feliksa Nowowiejskiego, Mażoretki, Teatr Tańca „Sortownia” i zespoły muzyczne. Ponadto działają liczne grupy teatralne oraz koła zainteresowań: plastyczne, kulinarne i dziennikarskie. Już teraz warto zapoznać się z nimi na stronie www.goksezam.pl, a na miejscu będzie możliwość uzyskania wyczerpujących informacji o każdym z nich. 

W ofercie pojawi się nowość – kurs tańca towarzyskiego. W jego programie nauka tańców latynoamerykańskich (samba, rumba, cha-cha, pasodoble, jive, rock’n’roll, mambo, salsa, bachata), tańców użytkowych (discofox, disco-step, disco-samba, blues, hustle), tańców standardowych (walc wiedeński, tango, walc angielski, fokstrot, slowfox, quickstep). Zajęcia, które poprowadzi Mariusz Wyttyk ze Szkoły Tańca Alegria odbywać się będą w piątki w godz. 20.15-21.45.

Na targi zapraszamy także wszystkich, którzy mają ciekawy pomysł na działalność kulturalną w gminie Tarnowo Podgórne. Będzie okazja, by porozmawiać o nim z kierownictwem GOK „SEZAM” oraz wziąć udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.goksezam.pl.

Wstęp na targi jest bezpłatny, zapraszamy!

Materiał nadesłany

Targi kultury w Przeźmierowie
Kategoria: