Wieści z boisk piłkarskich

Dla naszych gminnych drużyn rozpoczęła się już piłkarska wiosna.

Tarnovia Tarnowo Podgórne
Czwartoligowy zespół Tarnovii zakończył już przygotowania, gdyż już 2 marca startuje runda wiosenna. W trzech meczach towarzyskich Tarnovia dwa razy przegrała i raz wygrała. Zaczęło się od porażki 0:1 z trzecioligowym Mieszko Gniezno. Następnie nadszedł mecz pełen eksperymentów z Concordią Murowana Goślina. Spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem, bo Tarnovia przegrała 6:8. Dużo zawodników zagrało jednak nie na swoich pozycjach, aby sprawdzić swoją przydatność w innych strefach boiska na nową rundę. Na koniec udało się osiągnąć bardzo zadowalający rezultat bo pokonana została trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska. Tarnovia po dwóch bramkach Dawida Zająca i jednej Jakuba Smury wygrała 3:1
Rundę wiosenną Tarnovia zaczęła wyjazdowym spotkaniem z Kotwicą Kórnik. Tarnovia przegrała 0:2 i zajmuje 11 miejsce w tabeli. Przewaga nad strefą spadkową to obecnie tylko 6 punktów i zespół musi mieć się na baczności.

W następnych meczach Tarnovia zagra u siebie z Orkanem Śmiłowo (16.03 - 15:00) i z Krobianką Krobia (30.03 - 15:00) oraz na wyjazdach z KS Opatówek (09.03 - 11:00) i Polonią Kępno (23.03 - 15:00)

Akademia Reissa
W połowie marca do ligowych rozgrywek wraca za to występująca w Lidze Międzyokręgowej Akademia Reissa. Póki co Akademia ma za sobą pięć sparingów. Porażki z Concordią Murowana Goślina 1:9 (Szymon Kłosiński) i Avią Kamionki 3:4 (Dominik Oses, Tymoteusz Zieleśkiewicz x2) oraz wygrane z Orkanem Objezierze 3:1 (Tymoteusz Zieleśkiewicz x2, zawodnik testowany) i Płomieniem Połajewo 6:2 (Tymoteusz Zieleśkiewicz, Adrian Reiss, Bartosz Ciarkowski, Mateusz Cwojdziński oraz dwie bramki graczy testowanych) Ostatnim rywalem była Olimpia Poznań i ten mecz Akademia wygrała 4:1. Do rozegrania zespół ma jeszcze spotkania z TPS-em Winogrady i Rokitą Rokietnica.

Ligowe rozgrywki zespół grający na co dzień w Baranowie rozpocznie domowym meczem z Wiarą Lecha (16.03 - 14:00), a dwa tygodnie później także u siebie zagra z Rawią Rawicz (dokładna data nie jest jeszcze znana). Pomiędzy meczami u siebie Akademię czeka wyjazd do Chorzemina na mecz z Orkanem (24.03 - 14:00)

Tarnovia II
Do niełatwej walki wiosną o utrzymanie w zachodniej grupie Klasy Okręgowej przygotowuje się Tarnovia II. Podopieczni Przemysława Króla zaczęli przygotowania od remisu 1:1 ze Złotymi Złotkowo, a potem wygrali z B-klasowym LKS Baborówko 4:1. Bramki w tym meczu dla Tarnovii zdobyli Robert Bochiński, Artur Kowalski, Michał Olejniczak,  Karol Raźniak. Trzecim rywalem był Pogrom Luboń. Tarnovia wygrała 2:1, a co ciekawe obie bramki dla Tarnovii padły po strzałach samobójczych.

Rundę wiosenną w lidze Tarnovia otworzy wyjazdowym meczem z Czarnymi Wróblewo 31 marca o godzinie 16:00

Łukasz Duszczak peryferiafutbolu.pl

Wieści z boisk piłkarskich 3.2019
Kategoria: